Условно осъденият за купуване на гласове общински съветник от Стара Загора Янко Янков сам ще подаде оставката си като заседател в местния парламент ако Общинската избирателна комисия не прекрати предсрочно пълномощията му.
„Аз моля ОИК днес в 16 часа да ме освободи като общински съветник без да се съобразява, че не са пристигнали всички останали документи, за да се спре с политическия натиск от две взаимно изключващи се партии и от придружаващите ги соросоидни медии“, обясни Янков. Настояването си той обоснова с факта, че не желае да бъде причината да бъдат искани „морални измислени оставки, да се натискат кмет, Общински съвет, ОИК и да се обяснява на цялата държава, че тук ние сме ОПГ.
Ако обаче законът трябва да бъде спазен, е необходимо да се изчака тълкувателното дело на ВКС“.
За пореден път Янков потвърди, че да бъде общински съветник не е самоцел в живота му и заяви, че от днес става журналист. „Щом всеки, който се събуди сутрин и си направи сайт и се провъзгласи за журналист, значи и аз ставам такъв-започвам да задавам въпроси. Даже от днес ставам журналист и започвам да ходя по пресконференции“.
На въпрос дали очаква поредно искане за оставка на председателя на Общинския съвет Ивета Лазарова, Янков призова тези, които го правят „да подадат най-напред своите оставки“.
Дали правомощията на Янко Янков като общински съветник ще бъдат прекратени предсрочно, ще стане ясно в 16.00 часа, когато започва заседанието на Общинската избирателна комисия в Стара Загора.
Преди близо десет дни Общинската избирателна комисия на Стара Загора не успя да вземе решение по казуса с прекратяване пълномощията на общинския съветник Янко Янков. Стигна се до решение по отхвърляне заради липса на необходимите 2/3 от гласовете.
Още в средата на март Върховен касационен съд публикува съобщение, че на общински съветник от Общински съвет Стара Загора Янко Янков са наложени наказанията „лишаване от свобода“ за 2 г. с изпитателен срок от 4 г. и „глоба“ от 12 000 лв. за осъществяване състава на престъпление „купуване на гласове“ в проведените през 2019 г. избори за общински съветници и кмет на гр. Ст. Загора.Книга "Разкази от пандемията или как се сприятелих с един комар" от автора Иван Димитров ще бъде представена в 18:30 часа в Стара Загора. Сборникът представя хумористични и лирически кратки разкази, писани по времето на пандемията през 2020..
Астрономическата обсерватория „Юрий Гагарин“ в Стара Загора ще отбележи Международния ден на авиацията и космонавтиката с Отворени врати. Обсерваторията ще отвори врати от 10,45 ч. до 17 ч. с лекцията „Юрий Гагарин – Първият човек в Космоса“,..
От 8:30 ч. до 18 ч., ще бъде затворен за движение участъкът от п. в. „Чирпан Изток“ до п. в. „Марица“ / от 184-и км до 168-и км / , като връзката с АМ „Марица“ остава отворена. Трафикът към столицата ще се..
През деня облачността бързо ще се увеличи и в следобедните часове ще е значителна . Ще започнат валежи, предимно от дъжд . Ще е ветровито, с умерен, в Дунавската равнина и западната част на Горнотракийската низина до силен запад-северозападен вятър ...
Изпълнителната агенция "Медицински надзор" ще извърши извънредни проверки в многопрофилната болница "Св. Йоан Рилски" в Ямбол и университетската болница в Стара Загора, където в момента е настанена 33 годишна родилка от Ямбол, загубила бебето си при..
Държавата ще компенсира земеделските производители заради измръзналата продукция, заяви министър Георги Тахов. Условието за покриване на загубите е за 100% пропаднали площи. Компенсацията ще е за 80% от извършените разходи, съгласно технологичните карти..
ВКС отмени присъдата на Янко Янков, бивш общински съветник от Стара Загора, за купуване на гласове и върна делото за ново разглеждане в Апелативен съд – София. Решението е от април и е взето в публично заседание на 25 февруари от тричленен състав с..
Тракийски университет – Стара Загора бе домакин на официална делегация от Република Филипини, инициирана от Българо-филипинската търговско-промишлена камара. В състава на делегацията бяха: Алберт Пагку Дела Крус – комисар в Комисията по изменението на..
Великденски сувенири, изработени ръчно от жертви на насилие, ще се предлагат благотворително на символични цени от 10 до 16 април в Ямбол. Инициативата е на общинския Кризисен център и се провежда с призива „Бъдеще без насилие“. Кризисен център –..
Тестовете на Националната здравно-информационна система да се извършват в почивните дни или в извънработно време, настояват фармацевти от Ямбол. Тестването днес е довело до проблеми във всички аптеки при изпълнението на електронните рецепти...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net