Близо 700 ученици от цялата страна ще се включат в инициативата "Спортувай с президента" и турнира по утринна гимнастика, който се провежда за трети път в Ямбол. В спортните събития се очаква да вземе участие държавният глава Румен Радев.
Турнирът по утринна гимнастика е организиран от общината в Ямбол със съдействието на Националната спортна академия "Васил Левски". В състезанието могат да участват момичета и момчета от първи до 12-и клас. В различните възрастови групи се очаква се да се включат на 50 отбора от училища в цялата страна, като и тази година част от журито ще бъде заслужилият майстор на спорта Нешка Робева.
Инициативата "Спортувай с президента" има за цел да насърчава масовия спорт и физическата активност сред българските деца. Акцент в нея са извънучилищните спортни занимания и алтернативните форми за физическо възпитание, като противовес на обездвижването сред младите хора.
Двете спортни прояви са посветени на Ден на българския спорт и се провеждат в Ямбол, за трети път. Преди четири години заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов и местната управа подеха кампания за връщане на 10-минутната утринна гимнастика в училищата. От тогава забравената от над 30 години училищна практика отново набра популярност не само в Ямбол, а и в други градове на страната.
Нова паралелка за кандидат-гимназистите ще бъде разкрита през 2025-2026 учебна година в СУ „Максим Горки“. Тя ще бъде преобразувана от сега съществуващата паралелка с интензивно изучаване на руски и английски език. Новият профил е „Природни науки..
Своя дебютен роман с интригуващото заглавие „Рачел“ ще представи родената в Раднево авторка Цвети Желязкова. Срещата с нея е по покана на НЧ „Родина-1860“, клуб „Млад писател“ и вестник „Teen'sPaper“ на 13 февруари 2025 г., четвъртък, от 17.30 часа в къща..
Пикът на грипните и респираторни вируси в Старозагорско намалява. Данните на РЗИ потвърди и председателят на Регионалната фармацевтична колегия – Стара Загора. По думите му спадът във фармацевтичната мрежа се усеща през спад в търсенето на лекарствени..
Една от най-обичаните творби на писателката Леда Милева е претворена в поетичен театрален спектакъл от децата от Театрална школа „Жест“ към ЦПЛР в Стара Загора. Събитието е част от Културния календар на Община Стара Загора. Представлението ще се играе на..
8млрд.лв. нови жилищни кредити са отпуснали през 2024г. банките в България, сочат официалните данни, изнесени в последните дни. На този фон БНБ затегна условията за кредитиране. По думите на Георги Захариев, предприемач и основател на Finance Academy,..
От 12 февруари отпадат противоепидемичните мерки срещу грип и остри респираторни заболявания в Сливенска област. Това съобщи пред БНР д-р Даниела Калева, директор на дирекция "Надзор на заразните болести" в Регионалната здравна инспекция в Сливен,..
Заболяемостта от остри респираторни заболявания и грип в област Стара Загора е в низходяща тенденция спрямо миналата седмица – 198,83 на 10 000 население, при 267,30 на 10 000, съобщават ор РЗИ. Заболяемостта остава най-висока във възрастовите..
Старозагорското село Оряховица за поредна година ще отпразнува Трифон Зарезан. С пъстра и богата програма ще отбележат празника си оряховчани на 14 февруари 2025 г. (петък) от 11.00 ч. на площада пред кметството. Организатори на събитието са местното НЧ..
С проект за регенерат на гумени вериги за агротехника старозагорската компания "Медина - Мед" се е прицелила в световните икономически пазари. Проектът се разработва от две години, разказа в интервю за икономическото предаване на Радио Стара Загора „..
Учениците от Клуб „Еко авантюра“ към Девето Основно училище „Веселин Ханчев“ в Стара Загора организират конкурс, озаглавен „Боклукчо и магията на рециклирането“. Това съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Съревнованието е за деца от..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net