Продължава блокадата на пътя Гълъбово-Мъдрец. Протестиращите жители на няколко гълъбовски села настояват отсечката да бъде ремонтирана. Въпреки уверението на председателя на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Йордан Вълчев, че работата по пътя ще започне в срок до две седмици, недоволните са категорични, че блокадата остава денонощна.
Блокадата от протестиращи започна в 6 часа тази сутрин и остава безсрочно на три места в община Гълъбово. На международният път - Русе -Свиленград край Брикел , изходът на село Мъдрец и един вътрешен път, който води към рудниците на Мините.
Причина за протестите е обещан, но неизпълнен основен ремонт на 15,9 километровото трасе Мъдрец - Гълъбово. Протести и блокади с искане за ремонт на този път се организират за осми път.
На кръстовището край Брикел останаха блокирани десетки автомобили, камиони и автобуси, но до ескалация на напрежение не се стигна.
На мястото на протеста пристигна инж. Йордан Вълчев, председател на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура. Той увери, че в рамките на две седмици ще започне същинската работа по ремонта.
Въпреки уверенията от Пътната агенция протестиращите заявиха, че ще останат и през нощта на блокадата. Те очакват от министъра на регионалното развитие да разпише строителното разрешително.
Третокласният път е построен преди повече от 45 години и досега не е основно ремонтиран. По него ежедневно пътуват и част от работниците в рудниците и топлоцентралите от комплекса "Марица-изток"В област Сливен и съседните области няма установени огнища на шарка по овцете и козите, но се въвеждат мерки за ограничаване на разпространението на заболяването. Това е решено на днешното заседанието на Областна епизоотична комисия, съобщават от..
Със заповед на кмета на Община Харманли е обявено частично бедствено положение във връзка с разрастващия се пожар в района между селата Доситеево и Коларово. Пламъците се разпалват от сменящия посоката си вятър. Ситуацията се променя много бързо. Към..
31 дървета в парк „Пети октомври“ в Стара Загора ще бъдат премахнати. В пет от тях е имало гнезда на стършели в хралупите и изгнилите части на дърветата, а за останалите е взето решение след направена санитарна оценка от ландшафтните архитекти...
Община Болярово изцяло подобри материалната база на Домашния социален патронаж с изпълнението на проект „Подобряване на ефективността на Домашен социален патронаж в община Болярово" , финансиран по Целева програма „Подобряване на материалната база..
Силен вятър и пресечен терен пречат на огнеборците да овладеят големия пожар, който се разрази снощи между селата Доситеево и Коларово в община Харманли. На място са 60 огнеборци с 13 пожарни, доброволци, горски и общински служители. Пожарът се..
Ремонт на най-голямата детска градина в Сливен се извършва с финансовата подкрепа на Посолството на САЩ в България, съобщават от общината. Инженерното командване на военноморските сили на САЩ е възложител на проекта. Проектното предложение на община..
Мъж на 75 години от Сливен причини пожар в имота си в местността „Дюлева река", съобщават от полицията. Разчиствал е място за земеделска дейност. Въпреки изричните забрани за палене на открит огън в летния сезон възрастния мъж решава да запали..
Ново огнище на шарка по дребните преживни животни откриха в Хасковска област. Заболяването е установено в животновъден обект с 144 овце в свиленградското село Чернодъб, съобщават от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ)...
Окръжен съд – Стара Загора взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 31-годишния И. А, на който е повдигнато обвинение за това, че на 30.07.2025 г. и на 31.07.2025 г. в Казанлък, в бензиностанции, е прокарал в обръщение..
Полицията в Ямбол задържа 21- годишен чужденец, превозвал мигранти с откраднат автомобил. По случая е образувано досъдебно производство. В следобедите часове вчера, около 15,30 часа, в комплекс "Георги Бенковски" в Ямбол, младият мъж се опитал да..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net