Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Стара Загора ще преброи бездомните кучета наесен

Община Стара Загора започва да набира хора, които да извършат преброяване на безстопанствените кучета на територията на всички населени места в общината. Това ще се случи за втори път. Самото преброяване се извършва в периода март-юни или септември-ноември веднъж на две години. Сегашното преброяване е предвидено за септември-ноември 2024 г., уточни Пламен Йорданов, началник на отдел „Екология, озеленяване и гори“.

Тази дейност е в изпълнение на Наредба № 4 от 1 февруари 2021 г. за прилагане на Националната програма за овладяване на популацията на безстопанствени кучета на територията на Република България и за процедури по нейното изпълнение, механизма на финансиране и отчетност, както и по Програмата за овладяване на популацията на безстопанствени кучета на територията на Община Стара Загора.

Преброителите трябва да отговарят на определени минимални изисквания - опит в областта на статистиката или ветеринарната медицина. При липса на кандидати за преброители ще се приемат и студенти, които следват в специалности в областта на ветеринарната медицина и статистиката, като те ще трябва да представят уверение от съответното висше учебно заведение

За преброяването са необходими четирима души, които ще сформират два екипа - един за територия на град Стара Загора и втори за останалите населени места в общината. Техническото и материално обезпечаване по преброяването ще бъде за сметка на Община Стара Загора.

Към двата екипа могат да се включат доброволно и представители на организации за защита на животните.

Срокът за подаване на документи е до 19 юли 2024 г. в стая 606 на шестия етаж в сградата на Общинска администрация - Стара Загора, бул. „Цар Симеон Велики“ № 107.

Необходимите документи са: заявление за участие в свободен текст, диплома за завършено подходящо образование според условията в Наредба № 4, друг документ, удостоверяващ опит в областта на статистиката и ветеринарната медицина, копие на документ за самоличност и уверение от ВУЗ, ако кандидатите са студенти.


По публикацията работи: Десислава Крачолова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

До края на октомври ремонтират 10 км от АМ „Тракия“ край Стара Загора

Вече стартираха ремонтите на 10 километра в посока Бургас, като ремонтните дейности започват от 208-ми километър до Стара Загора. Движението е пренасочено в посока Бургас, като при засилен трафик в различните посоки от АПИ съобщиха, че имат готовност да..

публикувано на 09.10.25 в 17:00

Над 30 хиляди са подкрепили подписката за връщане на прослуженото време в администрациятга

Над 30 хил. души са подкрепили подписката за законодателна промяна, която да върне възнаграждението за прослужено време в държавната администрация. Това съобщи за Радио Стара Загора Кремена Атанасова- председател на синдиката на служителите в..

публикувано на 09.10.25 в 16:56
Мюмюн Искендер в съдебната зала

Отложиха делото за отстраняването на кмета на хасковската община Минерални бани

Съдът в Хасково отложи делото за отстраняването от длъжност на кмета на Минерални бани Мюмюн Искендер. От софийска градска прокуратура има ново обвинение за престъпна дейност свързана с имуществено разпореждане с църковен имот. Днес и прокуратурата..

публикувано на 09.10.25 в 16:47

Домашен арест за хасковския бизнесмен, задържан за цигарената фабрика в Момково

Районният съд в Свиленград  остави под „домашен арест“ хасковския бизнесмен Стойчо Захариев . Мъжът беше задържан като съпричастен с дейността на разбитата през лятото нелегална фабрика за цигари край свиленградското село Момково. Захариев е отговарял..

публикувано на 09.10.25 в 16:46

Нивото на Тунджа под контрол, няма опасност от наводнения в Сливенско

Кметовете на населените места около река Тунджа в Сливенска област водят периодични наблюдения за повишаване на нивото на водите, каза за БНР главен инспектор Росен Георгиев, в.и.д. началник на пожарната в Сливен. Заради сушавата година нивата на реката..

публикувано на 09.10.25 в 16:12

Година и половина затвор за дрогиран шофьор в Казанлък

Районен съд – Казанлък постанови присъда и наложи наказание лишаване от свобода за срок от една година и шест месеца, при строг режим, на 31-годишния Н. А. Той е осъден да заплати и глоба в размер на 1000 лева, както и е лишен от право да управлява..

публикувано на 09.10.25 в 15:21

Ден на българския производител ще се проведе край сливенското село Мечкарево

Сливен се подготвя да посрещне едно от най-значимите събития в аграрния календар – "Ден на българския производител 2025“. Форумът ще се проведе на 17 и 18 октомври в изложбения център на Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в..

публикувано на 09.10.25 в 12:33

Между 5 - 10% от касовите апарати у нас все още не са настроени за еврото

Не всички фискални устройства на територията на страната са актуализиран софтуер за издаване на касови бележки с двойно обозначение в лева и евро. Това обяви за Радио Стара Загора председателят на Българската асоциация на дистрибуторите на фискални..

публикувано на 09.10.25 в 11:23

Задържаха хасковския бизнесмен Стойчо Захариев за връзка с нелегална фабрика за цигари

Полиция е задържала хасковския бизнесмен Стойчо Захариев .  През лятото той беше посочен от МВР като съпричастен с дейността на разбитата нелегална фабрика за цигари край свиленградското село Момково. Захариев е сочен за основния организатор на..

публикувано на 09.10.25 в 11:17

Временна организация на движението по два участъка на „Тракия“ в Ямболско

Днес до 18 ч. движението в платното за Бургас в два участъка с дължина 300 и 110 метра - съответно при 307-и и 308-и км, на магистрала „Тракия“ ще се осъществява само в изпреварващата лента поради ремонти на настилката, съобщават от Агенция „Пътна..

публикувано на 09.10.25 в 09:45