Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителна кулинарна изложба "Детство без насилие"

Снимка: Ани Петрова

Благотворителна кулинарна изложба - базар под надслов "За децата на Казанлък" организира сдружение „Жените на Казанлък“, тази вечер от 17:30 ч. в Младежки дом. Всички средства  ще бъдат използвани в подкрепа на кампанията за създаване на защитено пространство“ Детство без насилие“. 

Пространството ще бъде открито в Младежки дом и там ще се извършват индивидуални и групови консултации и тренинги с деца и семейства, пострадали от домашно насилие и агресия в училище, или деца в риск. В новото защитено пространство специализиран екип от психолог, социален работник и педагог ще оказват безплатна психологическа помощ и подкрепа за преодоляване последиците от преживяното насилие.

"Благотворителната кулинарна изложба е финалното събитие от кампанията, която стартирахме в началото на март. Сумата, която успяхме да съберем до сега е 7963 лв, така че ни остават още 2000 лв и ще можем да сбъднем тази наша цел и мечта - защитеното пространство. Надявам се хората да откликнат и след кулинарната изложба. Платформата DMS на 17 777  остава отворена и който има възможност и желание също може да дари средства за каузата ни" - уточни за Радио Стара Загора Стела Кехайова, председател на сдружение "Жените на Казанлък".

Подробности за благотворителното кулинарно събитие чуйте в прикачения звуков файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

20-годишен е с опасност за живота след катастрофа заради диво прасе

Трима души пострадаха при катастрофа заради изскочило на пътя диво прасе. Единият от ранените е в болница с опасност за живота.  Инцидентът е станал снощи в близост до Симеоновград, съобщи сътрудникът ни от Хасково Христо Христов.   Снощи около 23.00..

публикувано на 06.11.25 в 16:20

Христо Христов: Социалните проекти са приоритет за община Болярово /галерия снимки/

Празнично шествие с иконата на Св. Димитър огласи улиците на Болярово тази сутрин, а всички се радваха и на присъствието на шеф Иван Звездев,  който се погрижи никой да не остане гладен на площада в града.           Болярово изпраща една добра..

публикувано на 26.10.25 в 19:05

Започна радиоконкурсът "Славейче"

Двайсет и шестото издание на конкурса за млади изпълнители на български народни песни „Славейче“ се провежда в Радио Стара Загора на 25 и 26 октомври.  За наградите да се борят около 90 участници от цяла България. Изпълнителите вече представят..

обновено на 25.10.25 в 15:43

Болярово се подготвя за Димитровден с разнообразна програма

С поредица от събития Болярово се подготвя да отбележи своя традиционен празник – Димитровден.   Тази вечер от 18:00 ч. на площада в града щезапочне тържественият концерт с участието на група „Дежавю“. След  тях на сцената ще се изявят Снежана..

публикувано на 25.10.25 в 15:41

Съдът в Хасково отложи делото за отстраняване от длъжност на кмета на Минерални бани за четвърти път

Окръжен съд Хасково отложи за четвърти път вчера следобед делото по искането на прокуратурата за отстраняването от длъжността на кмет на община Минерални бани Мюмюн Искендер. Общинският съвет на Минерални бани не представи изисканите от съда..

публикувано на 15.10.25 в 11:03

Оставиха в ареста двама от тримата задържани заради подкупи служители на КАТ - Хасково

Двама от тримата служители на „Пътна полиция“ Хасково, задържани вчера заради искане на подкупи при регистрация на автомобили, остават в ареста. До задържането им се стигна след акция на Областната дирекция на МВР и отдел "Вътрешна сигурност“...

публикувано на 15.10.25 в 10:07
Светослав Колев

Държавата преведе парите за ремонта на 66-та детска градина в Стара Загора

Над 750 хиляди лева, необходими за започналия ремонт на 66-та детска градина в Стара Загора са преведени от държавния бюджет. Това съобщи тази сутрин заместник-кметът по финанси Светослав Колев. Наскоро Общинският съвет гласува половината от..

публикувано на 15.10.25 в 09:35

Стара Загора показа съпричастност към хората с муковисцидоза

В Стара Загора XX-ият юбилеен ретро автомобилен събор се превърна не само в празник на класическите автомобили, но и в израз на доброта и човечност. Сред близо 400 ретро автомобила и мотоциклета, представени в парк „Артилерийски“, стотици посетители..

публикувано на 07.10.25 в 18:00

Старозагорските пожарникари получиха неочакван жест на благодарност

Служителите на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Стара Загора получиха безплатни билети за концерта на "Пеещи артисти", който ще се проведе тази вечер. Събитието започва в 20:00 ч. на сцената на Летния театър, а малко преди..

публикувано на 01.09.25 в 17:35

Пожарът край Българово е потушен, има задържан подпалвач

Цяла нощ екипи на пожарната гасиха отделни огнища в град Българово, община Бургас, където вчера избухна пожар.  Нощта в Българово е преминала спокойно. Вятърът е утихнал и няма разгорели се огнища. 6 часа продължи борбата с пожара във вилната..

публикувано на 17.08.25 в 10:35