Частично бедствено положение обяви областният управител на Стара Загора Методи Марков. Това се налага заради пожара над местността „7-и километър“, който промени посоката си и вече застрашава къщите в района.
Военните имат готовност да се включат в потушаването на огъня, включително и с хеликоптер. Очаква се на мястото да пристигне тежка техника на „Мини Марица изток“.
Седем екипа на пожарната и горското се борят повече от три часа с огнената стихия. На помощ на старозагорските пожарникари пристигна и екип от Казанлък. Община Стара Загора осигури водоноска.
Административен съд Сливен не даде ход на делото срещу изгаряне на RDF гориво в ТЕЦ „Инж. Ангел Ангелов" ЕАД заведено от група граждани. Те оспорват измененото комплексно разрешително издадено Министерство на околната среда и водите, с което изгарянето..
Днес 08.10.2025 год. сряда, ултракъсовълновият предавател на Радио Стара Загора за района на гр.Хасково с честота 94,4 МHz е възможно да има прекъсване на излъчването от 09.00 до 17.00 часа, поради редовна годишна техническа профилактика на..
Атмосферното налягане ще остане по-ниско от средното за месеца. Днес ще остане облачно и с валежи от дъжд - на повече места, по-продължителни и значителни по количество в Северна България. Ще продължи да духа умерен вятър от запад-северозапад, в Източна..
Проучване на трудовата заетост във въглищните региони и нагласите на работещите в мини и тецове за повишаване на уменията и преквалификация ще представят в Тракийския университет в Стара Загора. Изследването е дело на двата големи синдиката КНСБ и КТ..
Повече от 30 часа продължиха валежите в Ямболска област. Нивата на реките и язовирите остават в нормални граници. Към момента няма населени места без електрозахранване и водоподаване. Падналите количества са средно около 50 литра на кв. м, като по..
От 9 октомври, четвъртък, започва ремонт в платното за Бургас на 10 км от АМ „Тракия“ в област Стара Загора. Строително-монтажните работи ще са в участъка между 208-и и 218-и км, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът ще преминава..
Няма сериозни проблеми в Старозагорска област след падналите валежи. От областното пътно управление съобщиха, че в цялата област вали дъжд и пътищата са мокри. В Прохода на републиката има временно ограничение на движението в рамките на един..
Десетки хиляди български граждани определиха с вота си победителите в конкурса „Кмет на годината“ 2025 г., които бяха огласени днес. Две значими награди в специални категории вече са част от портфолиото на Община Стара Загора. Първият приз е в..
СТЕМ центърът е създаден по „Програма за образование – образование и умения“ по Плана за възстановяване и устойчивост. Той включва 3 СТЕМ кабинета на стойност 330 000 лв и 6 високооборудвани и свързани класни стаи на стойност 60 000 лв., каза при..
На територията на община Болярово продължават да се регистрират чести токови удари, които създават сериозни неудобства за жителите и водят до повреди както в общинска, така и в частна техника. „Ръководството на общината подготвя необходимата документация,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net