Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Огънят настъпва към Старозагорските бани, изпепелена е постройка (СНИМКИ)

Няма пострадали хора или къщи, очаква се помощ по въздух

Гараж във вилната зона край Стара Загора изгоря, но няма пострадали хора или изпепелени къщи. Според кмета Живко Тодоров, благодарение на общите усилия на огнеборците, служителите на горското и доброволците, са спасени домовете и имотите на хората.


Пожарът обаче се разпростира в посока Старозагорски минерални бани, върхов е и се овладява изключително трудно. Това е и причината областният управител Методи Марков да поиска помощ по въздуха, добави Тодоров

Директорът на главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” гл. комисар Александър Джартов съобщи пред Нова телевизия, че се очакват два хеликоптера да пристигнат в Стара Загора.


Заради пожара, който избухна в северната част на Стара Загора, е обявено частично бедствено положение. Военните имат готовност да се включат в потушаването на огъня, включително и с хеликоптер. Очаква се на мястото да пристигне тежка техника на „Мини Марица изток“.


Седем екипа на пожарната и горското се борят повече от три часа с огнената стихия, помага им и екип огнеборци от Кзанлък. Община Стара Загора осигури водоноска, в битката с огъня се включват и доброволци.

Пътят към Старозагорските минерални бани е затворен. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Осем училища в Хасково в предизвикателството: „Кажи на вашите да рециклират!“

Ученици от осем училища в Хасково ще се състезават за титлата „най-рециклиращ клас“ в кампанията ЕКОКЛАС 2025. Пролетното издание на ЕКОКЛАС 2025 под надслов „Кажи на вашите да рециклират!“ има за цел да информира и мотивира учениците и техните..

публикувано на 15.03.25 в 16:04

От 1 април: НОИ отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите

От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния осигурителен стаж, натрупан през миналата година. Мярката действа от 2020 година, когато беше въведена..

публикувано на 15.03.25 в 12:32

ДГС Казанлък и Кметство Шипка дадоха старт на първото залесяване за 2025 г.

Държавно горско стопанство – Казанлък и Кметство Шипка обединиха усилия в първата за 2025 г. залесителна акция на територията на град Шипка. В рамките на инициативата бяха засадени 110 фиданки от дива череша, червен дъб, питомен кестен,..

публикувано на 15.03.25 в 10:11

В Стара Загора гонят злото

Античният форум „Августа Tраяна“ в Стара Загора и тази година ще оживее по време на традиционния Фестивал на маскарадните игри . 24-ото издание на фестивала ще огласи старозагорските улици, които ще станат сцена на танци и игри...

публикувано на 15.03.25 в 08:01

Затварят старозагорски улици заради Фестивала на маскарадните игри

От 8 до 15 часа е въведена временна организация на движението в централната част на Стара Загора, а причината е  безопасното протичане и провеждане на Фестивала на маскарадните игри . За 7 часа се спира движението на всякакъв вид транспорт в..

публикувано на 15.03.25 в 07:46

Слънчева, но ветровита събота

Ветровитото време продължава и в съботния ден. От Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обявиха жълт код за силен вятър в 24 области на страната. Той не важи само за Видин, Плевен, Русе и Силистра. През деня вятърът..

публикувано на 15.03.25 в 07:41

Синдикатите в БНР настояват за допълнителни бюджетни средства за скок на заплатите

Синдикалните организации на служителите в БНР настояват пред Народното събрание и Министерския съвет - в бюджета да бъдат предвидени допълнителни средства за увеличение на заплатите в общественото радио. Тази година възнагражденията в БНР трябва да..

публикувано на 14.03.25 в 19:08

Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем полицейски служител за причиняване на смърт по непредпазливост при преследване с патрулен автомобил

Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем полицейски служител за причиняване на смърт по непредпазливост на 58-годишен мъж при преследване с патрулен автомобил в Стара Загора. Oбвиняемият  Ж.С., на 29 г., e причинил по непредпазливост смъртта..

публикувано на 14.03.25 в 18:19

Оставиха под „домашен арест“ директора на Вечерното училище в Стара Загора

Пуснаха под „домашен арест“ директора на Вечерното училище в Стара Загора и служителка от същото учебно заведение. Двамата са обвинени за извършени документни престъпления, злоупотреба с имущество и нанесени щети на общински бюджет.  46-годишният..

публикувано на 14.03.25 в 16:56

Съдът в Хасково определи мярка "задържане под стража" на шофьор, причинил смърт и избягал в Турция

Окръжният съд в Хасково определи мярка за неотклонение "задържане под стража" на шофьора, причинил смърт на пътя и избягал в Турция, но отложи разпоредителното заседание по делото за 24 април.  Вчера обвиняемият Лютви Хасан се е предал на българските..

публикувано на 14.03.25 в 16:36