Хеликоптерите, които ще помогнат в битката с огнената стихия край Стара Загора, се очаква да пристигнат утре сутринта.
Причината е, че има забрана да бъдат пилотирани в тъмната част на денонощието, каза областният управител на Стара Загора Методи Марков.
По думите му продължава битката с пожара, целта е да се опазят живота и здравето на хората в засегнатия район.
„Пряка опасност за хора и имоти няма, изгоря само една необитаема постройка. Пожарът върви по билото на планината, продължаваме интензивна работа, очакваме техника от ММИ, за да се направят просеки", посочи Марков.
"Ситуацията е много критична, горят хиляди декари гори", съобщи и кметът Живко Тодоров, който заедно с част от екипа си, областния управител, служители на Горското, огнеборци и доброволци, са на мястото на бушуващия вече часове пожар в северната част на Стара Загора.
„Направихме обход към Старозагорските бани, огромна територия е обхваната от огъня. Смятам, че с наличната техника, няма да успеем да се справим, ако не се изпратят хеликоптери. Това е и причината областният управител да се свърже с главния комисар на Пожарната, а аз с премиера. Има много населени места, много хора, смятам, че без хеликоптери и без намесата на държавата няма да овладеем ситуацията. Пожарите са огромни“.
Без ток са част от селата в района на бушуващия пожар. В Спасителния център към Зелени Балкани са получени и много сигнали за обгорени и бедстващи животни.
Влекач и верижна машина вече са на мястото на засегнатия от пожара район. Заради придвижването на тежката техника и водоноските, движението по бул. „България“ в посока Старозагорските бани, е затруднено, регулира се от пътни полицаи.
В пост в социалните мрежи кметът на курортното село Станчо Станев призовава за доброволци. Хората, които желаят да се включат в битката с огнения ад, трябва да бъдат в 6:00 часа на Седми километър, с подходящо облекло, мотики и лопати. Към всеки екип на пожарната ще бъдат прикрепени доброволци, увери секретарят на община Стара Загора Николай Диков.
Заради огнения ад край Стара Загора е обявено частично бедствено положение, спряно е движението по пътя към Старозагорските бани.

На 8 ноември православният свят отбелязва Събора на свети Архангел Михаил – водач на небесните сили, победител над злото и защитник на човешките души. Празникът, известен като Архангеловден, е ден на духовна чистота, прошка и благодарност. В Стара Загора..
Община Стара Загора ще окаже помощ на семейство Андонови, чиято къща в с. Горно Ботево бе напълно унищожена от пожар. Сигнал за инцидента е подаден на секретаря Николай Диков, информация за тежката ситуация, в която са попаднали хората - четирима..
Огънят пламнал на 06 ноември през нощта. Около 2.30 в дежурната част на Първо РУ-Стара Загора, чрез тел.112, е получено съобщение за пожар в къща в с. Горно Ботево. Огънят е угасен от екип на противопожарната служба. При огледа е установено, че е..
Един е загинал при верижна катастрофа между три автомобила тази сутрин край Сливен. Пътят за село Самуилово е затворен, правят се огледи. Сигналът за инцидента е подаден в 7:35 ч. Няма други пострадали, съобщават от полицията.
Окръжната прокуратура в Стара Загора ще поиска постоянна мярка „задържане под стража“ за четиримата задържани за кражба на гориво от тръбопровод на "Лукойл". Срещу тях са повдигнати две обвинения - за заговор с цел извършване на престъпление и за..
Временно движението при км 47 на път II-55 Велико Търново – Гурково /Прохода на Републиката/, при с. Пчелиново се осъществява двупосочно в една лента поради аварирал ТИР. Това съобщи Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от екип на..
Кметът на община Болярово Христо Христов проведе среща с жителите на село Малко Шарково, провокирана от тяхното недоволство и готовност за протестни действия заради тежкото състояние на пътната инфраструктура в района. Малкошарковци посрещнаха кмета с..
Времето в петък ще остане облачно и с валежи, на повече места преди обяд в Североизточна България, а в Северозападна количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на облачността ще бъде над Югозападна България. Вятърът ще..
Все още не е ясно дали прокуратурата ще поиска постоянна мярка „задържане под стража“ спрямо 64-годишния шофьор на линейка, блъснал 66-годишен пешеходец, който по-късно почина. Към момента водачът на специализирания автомобил е задържан за 72 часа...
Поне от месец е действала престъпната група, заловена снощи при кражба на дизелово гориво от тръбопровод на „Лукойл“ край Стара Загора. Това съобщи директорът на ОДМВР-Стара Загора старши комисар Красимир Христов. Срещу четиримата задържани предстои да..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
