Водата в езерото на парк „Йордан Капсамунов“ категорично не е мръсна, а мътна. Това заяви за Радио Стара Загора Александър Мечев от Клуба по спортен риболов.
По думите му мътността на водата се дължи на фито и зоопланктона, които живеят в нея. Те не представляват замърсяване, а точно обратното – живот. Александър Мечев припомни, че над 50 процента от кислорода в атмосферата не се произвежда от дърветата, а от високото съдържание на планктон в океаните.
Езерото в парк „Йордан Капсамунов“ е било почистено основно през есента на миналата година, а от месец декември е започнало неговото поетапно зарибяване с различни видове риба, каза още Александър Мечев и призова жителите и гостите на града да не изхвърлят отпадъци във водата.
„Правителството и партиите в коалицията работят усилено, за да бъде постигната точка на консенсус по отношение на бюджета“. Това заяви в интервю за предаването „60 минути повече политика“ в ефира на Радио Стара Загора народният представител от..
Над 50 са строителните обекти проверени в област Стара Загора от Инспекцията по труда от средата на януари до момента.Откритите нарушения са 137, съобщи Йордан Йорданов, началник отдел "Административно, информационно и правно осигуряване" в Дирекция..
Съвместно предложение за изготвяне на общински „капан" за задържане на безстопанствени животни трябва да изготвят общините Сливен, Нова Загора, Котел и Твърдица, разпореди областния управител Чавдар Божурски по време на заседанието на Областната..
С оригинален жест ще повдигне утре настроението на пътуващите старозагорци общинското дружество „Тролейбусни и автобусни превози", съобщи управителят инж. Георги Станчев. По случай двойния празник 14 февруари, симпатично писмо със сърдечно послание вътре..
„Румънският народ няма никакво съмнение в западната ориентация на страната, но обществото е изключително разделено.“ Този коментар в предаването „60 минути повече политика“ в ефира на Радио Стара Загора направи независимият журналист и преводач..
Обявеният за Ден без пазаруване в големите търговски вериги не опразни магазините в Ямбол. Клиентите са значително по- малко, а охранителните служители видимо изнервени. В предобедните часове във веригите пазаруват предимно пенсионери...
През последните две години Община Казанлък е наложила глоби на 50 родители, заради неизвинени отсъствия на децата им от училище, информират от общинския пресцентър. Съставени са им актове на стойност от 50 до 150 лева , поради това ,че децата им..
При проверка на полицейски служители от сектор "Противодействие на криминалната престъпност" в апартамент в Стара Загора са намерени 25 електронни цигари (вейп) с наркотици. Жилището е обитавано от 34-годишна жена, а вейповете са били с различно..
В детските градини на община Казанлък започнаха уроци по родолюбие, в които преоблечени като опълченци и революционери влизат представители местния клон на Национално дружество „Традиция“. Инициативата е по идея на кмета на Казанлък Галина..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net