Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Павел баня отбелязва храмовия си празник с богата програма

Иса Бесоолу
Снимка: Община Павел баня

В деня на Съединението на Княжество България и Източна Румелия 6 септември пред сградата на общинската администрация в Павел баня ще се състои ритуал по издигане на националния флаг, а по късно през деня ще има концерт на музикантите от бургаското трио Déjà vu. Това съобщи за Радио Стара Загора кметът на Община Павел баня Иса Бесоолу.

Той допълни, че на 8 септември курортния град ще отбележи храмовия си празник с богата програма. Неделният ден в Павел баня ще започне с тържествена Света литургия в храм "Рождество Богородично". След службата пред сградата на Общината ще бъде отслужен водосвет за здраве и благоденствие и ще бъде раздаден празничен курбан.

Кметът на Павел баня Иса Бесоолу съобщи още, че общината се готви успешно за започването на новата учебна година, както и че към момента на нейна територия няма нито едно населено място с режим на водата.

Относно политическата ситуация в страната кметът на курортния град съобщи, че остава на поста си и няма да се кандидатира за депутат в листите за избор на 51-во Народно събрание.


По публикацията работи: Деян Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кметът на Болярово участва в среща на РАО „Тракия“

Kметът на община Болярово Христо Христов участва в разширена работна среща на кметовете от Регионалната асоциация на общините „Тракия“, която се проведе в Кричим. Основната тема на разговора беше готовността на общините да преминат към новия начин за..

публикувано на 18.07.25 в 17:39

Нощен поход с ориентиране тази вечер на "Аязмото"

Нощен поход с ориентиране ще се проведе тази вечер в Стара Загора. Инициативата е част от кампанията на Община Стара Загора - „Хайп за доброто", насочена към насърчаване на младите хора да участват активно, отговорно и със смисъл в обществения..

публикувано на 18.07.25 в 16:29

Областният управител д-р Неделчо Маринов проведе работна среща с кмета Константин Костов

Придвижването на процедурата за придобиване на сградата на Професионалната гимназия „Атанас Дамянов“ от страна на Министерството на образованието и науката е стъпка от ключово значение за бъдещото развитие на образователната инфраструктура в община..

публикувано на 18.07.25 в 15:59

Фатален край при домашен скандал между възрастна двойка в Сливен

Окръжен съд Сливен постанови постоянна мярка задържане под стража на 74-годишен мъж, обвинен в убийството на 66 годишна жена. Убийството е извършено в квартал „Надежда" преди няколко дни, но едва днес стана известно, след публикация на страницата на..

публикувано на 18.07.25 в 15:36
Велислава Делчева

Велислава Делчева е новият омбудсман на България

Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха,  предаде БНР.  Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха..

публикувано на 18.07.25 в 15:02

Доброволци ще почистват старозагорския зоопарк утре

Зоoпарк Стара Загора организира втората си доброволческа кампания. Тя ще се проведе утре от 8 часа в Зооградината. Ще бъде разчистено пространството зад клетките на маймуните, където има изсъхнали дървета и клони. Това съобщи за Радио Стара..

публикувано на 18.07.25 в 14:43

Безплатно паркиране в Стара Загора до 25 август

Старозагорци и гостите на града ще получат безплатна възможност за паркиране в границите на обособената „Зелена зона“ до 25 август 2025 г. Това съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора. Няма да бъде събирана такса за кратковременно паркиране в..

публикувано на 18.07.25 в 13:42

Стара Загора отбеляза с тържествен ритуал рождението на Апостола на свободата

България чества 188 години от рождението на Апостола на свободата - Васил Левски. В Стара Загора датата се отбеляза с тържествен общоградски ритуал и почетен караул пред паметника на големия български революционер и радетел за свобода и равенство, за..

публикувано на 18.07.25 в 13:19

Румен Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов

Демокрацията в България е фасадна, а правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Това коментира в Казанлък президентът Румен Радев. Той традиционно разкритикува властимащите относно решението за приемането на еврото от 1 януари. "Площадите..

публикувано на 18.07.25 в 12:36

Община Павел баня отбеляза годишнината от рождението Васил Левски

Община Павел баня отбеляза 188 години от рождението на Васил Левски. Тази сутрин кметът Иса Бесоолу, заместниците му, общински съветници, ученици, учители и граждани сведоха глави пред паметника на Апостола на свободата в центъра на града...

публикувано на 18.07.25 в 11:40