Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кукленият театър в Сливен открива новият театрален сезон в неделя

2
Снимка: Кристина Русева

Кукленият театър  в Сливен открива новият театрален сезон

Актьорите и творческият състав на Държавния куклен театър в Сливен  ще открият новия театрален сезон  със спектакъла "Маугли" по Ръдиард Киплинг. Деца и възрастни ще съпреживеят забавната история за човешките взаимоотношения с разнообразни и ярки характери,облечени в кожата на животни от джунглата, позната от големия екран. Езикът на героите е езопов, като на басня. И това прави историята забавна и разбираема за децата. Това е история за израстването на едно дете и срещата му с опасния свят в който живеем. Приказката е за малки и големи от 3 до 103 години.

 Спектакълът е по сценарий на Стефан Белов, режисурата е на Бисерка Колевска, музката на Сара Чакърова сценограф е Наталия Гочева, а хореограф Милен Данков. Текстът на стиховете е дело на  Цветомира Цонева. Участват актьорите: Андрей Иванов, Вангел Апостолов, Виктория Иванова, Георги Янев, Миглена Господинова, Росен Иванов, Силвана Петрова, Теодора Попова-Лазарова, Яница Халачева

„Началото на учебната година е вълнуващ и специален момент за всички ученици, родители и учители, и ние ви каним да го отпразнуваме заедно в света на куклите и приключенията. Очакваме Ви с нетърпение на една незабравима среща с  Маугли неговите приятели!“, покани чрез  Радио Стара Загора почитателите на сливенския куклен театър режисьорът Бисерка Колевска. 


.


По публикацията работи: Кристина Русева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Осем трупи от шест държави представят спектакли в "Пиеро 2025"

Осем спектакъла на български и чуждестранни театри и трупи участват в 14-ия Международен куклено-театрален фестивал за възрастни „Пиеро“ в Стара Загора . Те ще бъдат показани на няколко сцени в града от 23 до 29 септември . Сред участниците са..

публикувано на 19.09.25 в 16:18

Музикален трибют на ученици зарадва старозагорци

След хубавите летни пътувания е време да се завърнем в градовете. А за да приемем по-лесно ежедневието и да уловим последните мигове на почивките, помагат фестивалите. Едно такова събитие ни зареди с настроение в Стара Загора и приключи часове преди..

публикувано на 19.09.25 в 15:02

Изложба на Димитър Трайчев, озаглавена "Мокро"

20 дигитални пейзажа представя в изложба пред старозагорската публика варненският артист Димитър Трайчев. Той обединява изображенията под мотото „Мокро“. Събитието е част от съпътстващата програма на 14-ия международен куклено театрален фестивал..

публикувано на 19.09.25 в 14:51

Есенен салон отваря врати в Нова Загора

25 художника от цялата страна участват в 26-то издание на Есенния салон, организиран от Художествена галерия "Руси Карабиберов", в Нова Загора . Представянето на експозицията с 42 творби е днес, от 20.00 часа.  Разнообразната стилистика, оригиналните..

публикувано на 19.09.25 в 09:52

Фотоприказка с модели под водата

Днес, от 18.00 часа, в Музея на фотографията и съвременните визуални изкуства, в Казанлък, е представянето на изложба на творби от раздел "Модели" на Международния салон за подводна фотография "Протей" . До момента, в трите издания на проявата, са..

публикувано на 17.09.25 в 12:58
Кукленият театър в Стара Загора е домакин на сценографски пленер

Пет дами участват в сценографски пленер в Кукления театър в Стара Загора

Кукленият театър в Стара Загора е домакин на сценографски пленер, който ще продължи до 22 септември и ще подготви публиката за 14-то издание на започващия Международния куклено-театрален фестивал за възрастни „Пиеро“ 2025. Художествен..

публикувано на 16.09.25 в 16:02
Иво Дуков и Кристина Иванова

„Спомени за мама“ – съкровената тема в нова детска песен

Девет вокалисти от „Школата на Кристина Иванова“ изпяват емоционалната песен „Спомени за мама“. Те са Лео, Никола, Силвия, Марина, Юлия, Яна, Гергана, Ива, Габриела и са на възраст между 4 и 11 години. Вдъхновението за песента идва от таланта и..

публикувано на 15.09.25 в 13:24

Експозиция „Кръговрата на квадрата“ ще бъде представена в зала "Лубор Байер" в Стара Загора

Експозицията „Кръговрата на квадрата“ ще бъде представена в изложбена зала „Лубор Байер“ в Стара Загора на 16 септември от 18.00 часа. Експозицията разкрива общия хоризонт, задължителен за художническо дуо, пресечен от две променливи повърхнини, а..

публикувано на 15.09.25 в 12:36
Снимка: Плакат

Изложба на непубликувана досега рисунка на Райко Алексиев, откриват в Казанлък

Изложбата „Краят на една година. Мюнхен 1923“, изградена около непубликувана досега рисунка на Райко Алексиев, ще бъде открита тази вечер от 18 часа в къща музей „Дечко Узунов“ в Казанлък.  Експозицията тръгва от един малко познат дружески шарж на..

публикувано на 12.09.25 в 14:11

В Чирпан откриват Празниците на изкуствата посветени на Никола Манев

С изложба, театрално представление и обновена галерия в събота в Чирпан откриват традиционния Празник на изкуствата "Никола Манев". От 19,00 ще бъдат поднесени цветя на паметника на художник , свързал съдбата си с Чирпан и Париж на площада,..

публикувано на 12.09.25 в 14:10