Международният път 1-7 към граничен пункт Лесово продължава да е сред рисковите направления на територията на Ямболска област. Друга невралгична точка е автомагистрала "Тракия", отчитат регионалната дирекция.
Въпреки обещанията на Агенция пътна инфраструктура за ремонт на 12 километровия участък на международния път от село Каравелово до град Елхово, такъв и тази година вероятно няма да бъде направен. За да бъде намален пътния травматизъм се налага засилено полицейско присъствие, уточни Главен инспектор Тодор Мишинев от "Пътна полиция" в Ямбол.
"Там сме концентрирали усилия и сме извели екипи, които да осъществяват контрол- денонощен и към момента статистиката показва значително занижен брой произшествия."
За трасето има изготвен технологичен проект и той е включен в инвестиционната програма на Агенцията за периода 2024 – 2026 година. Предвидените дейности в него включват ремонт на пътната настилка и съоръженията, подобряване на отводняването, нови пътни знаци и ограничителни системи
Близо 35- километровият участък на автомагистрала в Ямболска област също е сред рисковите участъци, посочи Мишинев. Предстоящото изграждане на Пътен възел "Воденичане" на 296 км на магистрала "Тракия" се очаква да разтовари движението, особено през летните месеци на тежкотоварните автомобили, изпълняващи курсове от Бургас към Русе.
Символично бе даден старт на ремонта на улици в община Николаево от кмета Константин Костов. В следващите месеци ще бъдат реновирани улици в града и селата Нова махала, Елхово и Едрево. Очаква се дейностите да приключат до края на април. Проектът се..
Двойно повече компании ще представят своите стажантски програми и кариерни предложения в третото издание на WorkIn Stara Zagora 2025, в сравнение с преди година. Кариерният форум ще се проведе на 11 и 12 април 2025 г. в Държавна опера - Стара Загора и..
Старозагорският зоопарк посрещна студенти от специалност „Ветеринарна медицина“ към Тракийски университет, които проведоха практическо занятие в реална работна среда. По време на обучението бъдещите ветеринарни лекари имаха възможност да приложат своите..
8740 лева са събрани по време на Фестивала на самардалата в гурковското село Конаре, съобщи за Радио Стара Загора кметът Станчо Стефанов. Сумата ще бъде използвана за възстановяването на камбанарията на местния храм „Света Троица“, който е паметник..
Ще успеем да задоволим потреблението с агнешко месо българско производство за предстоящите празници, увери в интервю за Радио Стара Загора председателят на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация /НОКА/ Симеон Караколев. Към момента изкупната..
Транспортният бранш е в протестна готовност, заради увеличението на толтаксите с 10%, което влезе в сила от днес и планираното ново увеличение от 1 септември. Увеличените цени са повода, но основната причина е самата тол система, която не..
Започна записването за участие в летните школи и дейности в учебната базата на фондация „Миню Балкански“ в старозагорското село Оряховица. На голям интерес се радват школите по забавна математика, експериментална физика, двете школи по френски..
ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3" на този етап ще задържи служителите си. Това уточни за Радио Стара Загора изпълнителният директор на централната Васил Щонов. Днес се очакваше частното дружество, в което държавата има 27% дял, да съкрати 130 от..
Тестването на системата за предупреждение при бедствия и аварии BG-ALERT се оказа неуспешно в повечето населени места в крайграничната община Болярово поради липсата на покритие на мобилните оператори. По време на пожарите миналото лято в село..
Водата в част от гр. Шивачево отново не е годна за пиене заради наличие на уран. За това алармира кметът на населеното място Деян Иванов. Той настоява да бъде намерен нов водоизточник, а за целта трябва да бъдат заложени средства в бюджета на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net