След захлаждането от днес започва затопляне на времето с нахлуване на по-топъл въздух над Балканите.
В района на Стара Загора това ще усети още днес, като максималните температури ще достигнат 20 градуса, а до петък ще достигат до 27 градуса. Това каза за Радио Стара Загора климатологът проф. Георги Рачев и допълни, че промяна на времето ще започне в събота следобед, когато с нахлуването на Средиземноморски циклон ще започнат валежи, който ще продължат до понеделник.
На празника на Стара Загора, 5 октомври, ще е топло с вероятност за валежи.
Месец октомври се очертава да бъде топъл с над 1 градус и с валежи малко над нормата, което за района на Стара Загора означава средна месечна температура около 14 градуса и валежи от порядъка на 55 до 60 л.кв.м, прогнозира още проф. Рачев.
Цялото интервю чуйте в прикачения звуков файл.Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта - облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..
От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...
Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред акцентите са изпълненията на детския танцов..
Времето ще бъде предимно слънчево, над Източна България с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°. В планините ще бъде слънчево, около и след обяд..
Днес от 10.00 часа, Община Стара Загора ще продължи своята мащабна екоинициатива „Красиви квартали“ , насочена към облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство. Toзи уикенд инициативата ще се..
Сухи треви се запалиха в непосредствена близост до жилищен блок 60 в казанлъшкия квартал „Изток“ и вилната зона, съобщи кореспондентът ни там. Огънят бързо се е разраснал, достигайки само на няколко метра от сградата. Живеещи в района се опитали да..
Община Стара Загора уведомява жителите и гостите на града ни, че на 22.09.2025 г. автобусите и тролейбусите, обслужващи линиите от вътрешноградски и междуселищен транспорт, ще се движат със следното разписание: - всички автобусни и тролейбусни линии..
Близо 900 домакинства са се възползвали от възможността да подменят старите си отоплителни уреди с нови по проекта „Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух”. Те са били одобрени за подмяна на печките им..
Профилактични очни прегледи ще се проведат във всички детски градини на община Казанлък. Инициативата започва през октомври и се организира от община Казанлък за пета поредна година. Прегледите ще се извършват от медицински специалисти само при..
На 20 септември Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада в едноименното село. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net