Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Победа за женския „Берое Стара Загора“

В първа среща от новия сезон и първа от турнира Адриатическа лига „Берое Стара Загора“ прие „Трешневка 2009“ и спечели с 10 точки разлика, 81:71. Срещата бе много интересна и оспорвана и премина през редица обрати. Началото бе равностойно, а гостуващия отбор успя да поведе в първата част и тя приключи при резултат 27:21. През втората четвърт старозагорки направиха обрат, записаха 9 тройки и на полувремето резултата бе равен, 43:43. Силна серия след почивката изведе напред в резултата домакините, а хърватските баскетболистки в края на третата четвърт успяха да намалят изоставането си до 2 точки, при резултат 59:57. До края отборът на „Берое Стара Загора“ увеличи преднината си до 10-тина точки и заслужено спечели. Черногорската баскетболистка Божица Муйович бе най-резултатна за победителкита и отбеляза 22 точки. Радостина Христова и Рейчъл Териът добавиха съответно по 19 и 17. За „Трешневка 2009“ Дория Зайя реализира 21, а Лена Билич добави 20 точки. В следващия, 2 кръг от турнира, „Берое Стара Загора“ ще гостува на „Студио Загреб“. По програма двубоят трябва да се играе на 9 октомври от 17 часа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Силно представяне на Хрисия и Теодора в Атина

За участие в турнира по спортни танци Купа „Раднево“ се готвят възпитаници на старозагорския клуб „Загора Данс“. Състезанието ще бъде на 7 юни от 10 часа в зала „Миньор“. Надпреварата е съпроводена с национален турнир. „ Правим състезанието за..

публикувано на 30.05.25 в 14:48

Първо състезание по авиомоделизъм на летище Узунджово

Утре за първи път в новата спортна история на Хасково на летище Узунджово ще се проведе Първото издание на  Haskovo  Cup F5J  ’ 2025 . Престижно състезание по авиомоделизъм, част от международния календар на FAI (Световната авиационна..

публикувано на 30.05.25 в 12:59

Хасково е домакин на Ученически игри

Хасково за пореден път е домакин на финали на ученически игри 2024/2025 г. по хандбал и бадминтон за момчета и момичета 5 – 7 клас. За първото място ще спорят най-добрите училища от цяла България спечелили 1-во място на Зоналния етап на ученически..

публикувано на 30.05.25 в 12:52

На 30 май стартира традиционният турнир по спортна стрелба „Марин Недков“

От 30 май до 1 юни 2025 г. в Стара Загора ще се  проведе традиционният турнир по спортна стрелба  с малокалибрено оръжие, в памет на заслужилия треньор -  дългогодишен спортист и деятел.  Стрелбищният комплекс „Лозенец“ ще посрещне близо 90 стрелци от..

публикувано на 29.05.25 в 11:27

Над 90 ще сверят мерник в турнира „Марин Недков“

От утре до неделя в Стара Загора ще бъде проведено поредното издание на турнира по спортна стрелба „Марин Недков“. „ Състезанието е с пистолет на 25 метра и на 50 метра, за всички възрасти “, поясни пред радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко,..

публикувано на 29.05.25 в 09:43

Трима чужденци напуснаха "Берое"

"Берое" се раздели с Енцо Еспиноса, Ойер Сариеги и Уерик Каетано , съобщиха от клуба на официалната си фейсбук страница. Договорите на Еспиноса и Сариеги изтекоха и няма да бъдат подновени, а раздялата с Каетано е по взаимно съгласие. Енцо..

публикувано на 28.05.25 в 16:17

Пламен Липенски: Надявам се скоро да играем в евротурнирите

"Заслужена победа в последни мач у дома пред наша публика. Важно бе Леандро Годой да реализира и това стана факт. Така имаме отново голмайстор в първенството от тима на "Берое". В този мач и двата отбора реално нямаше за какво да играят, но успях да..

публикувано на 27.05.25 в 18:01

Старозагорската гимнастичка Яница Динева е държавна шампионка на бухалки в категория „Елит"

Гимнастичката Яница Динева, състезателка на СКХГ "Берое" и ученичка в Спортно училище „Тодор Каблешков" – Стара Загора, постигна впечатляващ успех на II етап от Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се проведе през..

публикувано на 27.05.25 в 16:45

Първи напуснал за "Берое"

"Берое" се разделя по взаимно съгласие с Франко Рамос Минго. Аржентинският защитник премина в Берое през лятото на 2023 година и изигра 56 двубоя със зелената фланелка, в които даде три асистенции.

публикувано на 27.05.25 в 16:09

Контузия спря Григор Димитров за четвърти пореден път в Големия шлем

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров се отказа в първия си мач на „Ролан Гарос“. Контузия го спира за четвърти пореден турнир от Големия шлем. Поставеният под номер 16 Димитров отстъпи пред преминалия през квалификациите..

публикувано на 27.05.25 в 15:39