Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Втори плувен турнир „Берое“ предстои в Стара Загора


Утре и в неделя по сините коридори на Плувния басейн в Стара Загора ще бъде проведен Вторият турнир на клуб „Берое“. „Очакваме около 360 деца от 26 отбора“, съобщи за радио „Стара Загора“ Дияна Петрова, треньор в клуба домакин „Берое“. В събота от 14.30 започва разгрявката за състезанието, а от 16 часа е откриването на надпреварата. В неделя от 9 часа стартовете продължават. Официален гост ще бъде Златната рибка на Стара Загора Петя Петрова, многократен шампион на България. Клуб „Берое“ ще бъде представен от 35 малки плувци. Възрастовите групи са пет: 2007-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014-2015 и 2016-2017 година. „Очакваме много добри резултати и много добри класирания от всички наши състезатели“, не скри Дияна Петрова. Основание за оптимизъм й дава доброто представяне на „Берое“ в плувни състезания в Кранево, Бургас и Стара Загора. Подробности – в прикачения файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Плувци от „Траяна“ направиха полезна проверка

През следващия месец ще бъдат проведени летните първенства по плуване в различните възрасти. Като част от подготовката за тези първенства възпитаници на старозагорския клуб „Траяна“ участваха в турнира за Купата на кмета в Бургас. Състезанието..

публикувано на 20.05.25 в 10:09

Сребърен медал извоюва малък старозагорски борец

За участие в силен международен турнир по борба свободен стил за юноши се готви възпитаникът на старозагорския клуб „Берое“ Божидар Добрев. Надпреварата ще бъде в Румъния в края на следващата седмица. „ Там ще се определи състава на..

публикувано на 19.05.25 в 13:52

През уикенда Стара Загора е домакин на първия кръг от Българския траялен офроуд шампионат с 40 участници

Стара Загора е домакин на Национално офроуд състезание за автомобили с висока проходимост до 3 тона - първия кръг от веригата на „Българския траялен шампионат“. Организатор на събитието е АСК „Загора 4х4 – гр. Стара Загора, с подкрепата на..

публикувано на 17.05.25 в 16:27
Председателят на Българската федерация по колоездене Евгений Балев

Международната колоездачна обиколка на България ще стартира на 30 август

Международната колоездачна обиколка на България ще стартира на 30 август и ще завърши на 4 септември. Това обяви пред БНР председателят на Българската федерация по колоездене Евгений Балев. Очаква се в най-скоро време да бъдат обявени и етапите...

публикувано на 16.05.25 в 15:55

Клуб „Аполон“ бе домакин на поредно издание на турнира „Павел Костов“

Клуб по вдигане на тежести „Аполон“ Стара Загора бе домакин на поредното издание на турнира в памет на Павел Костов. „ Включиха се седем български клуба “, уточни пред радио „Стара Загора“ Евгени Танев, треньор в клуба домакин. Надпреварата бе..

публикувано на 16.05.25 в 15:07

Бойци от „Берое“ ще спорят за Купата на Президента

В столицата утре ще бъдат битките в турнира за Купата на Президента. „ Участие ще вземат около 28 държави и над 1500 състезатели “, съобщи за радио „Стара Загора“ Наньо Ленов, треньор на старозагорския карате клуб „Берое“. В календара на..

публикувано на 16.05.25 в 14:52

ФК Берое уволни Хосу Урибе

От футболен клуб Берое съобщиха, че Хосу Урибе вече не е старши треньор на тима. В оставащите два мача до края на шампионата отборът ще бъде воден от Пламен Липенски. В събота старозагорският тим гостува на ЦСКА в Пазарджик. „Всички в клуба благодарим..

публикувано на 16.05.25 в 12:41

Никола Кордов бе награден от Община Стара Загора за своя 80 годишен юбилей

Една от легендите на ФК "Берое" - Никола Кордов, получи почетен знак от Община Стара Загора и БФС по случай своя 80-годишен юбилей на  церемония в местната администрация.  На събитието присъстваха заместник-кмета на Община Стара Загора Надежда..

публикувано на 15.05.25 в 15:36

1000 грации ще участват във „Фея под липите“

От утре до неделя в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по художествена гимнастика „Фея под липите“. Надпреварата в петък и събота ще започва в 8.30, а в неделя от 9 часа, с техническа и..

публикувано на 15.05.25 в 09:44

Силно начало на сезона за „Загора Данс“

В края на седмицата в Атина предстои Световно първенство по спортни танци за соло изпълнители. От старозагорският клуб „Загора Данс“ в тази надпревара ще се изявят две състезателки, Хрисия Михалева и Теодора Пеева. „ Надяваме се на хубави..

публикувано на 14.05.25 в 15:11