Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

12 медала спечелиха възпитанички на клуб „Импала“

В Стара Загора бе проведено Държавното първенство по естетическа групова гимнастика. „Участваха 15 български клуба с близо 500 гимнастички“, съобщи за радио „Стара Загора“ Петя Петкова, председател на УС и главен треньор на клуба домакин на първенството „Импала“. Тя подчерта, че най-впечатляващо е било участието на националния отбор на България, световен шампион в този спорт. „Изправиха публиката на крака“, сподели Петя Петкова. Клубът домакин „Импала“ завърши надпреварата с 12 златни медала. При 10-12 годишните къса програма първи станаха Стефи Дикова, Савана Зои Терзиев, Дария Йорданова, Стефания Харизанова, Анасатсия Перозова и Яница Белчева. При 12-14 годишните дълга програма златото бе за Деница Димитрова, Аля Симеонова, Крисияна Пеева, Адриана Станчева, Ивон Кунева и Диана Бетина. Състезателките от клуба във възраст 8-10 години завършиха четвърти. Доскорошната състезателка от „Импала“ Виктория Пенева дебютира като съдия в това състезание. „Разликата е голяма, предпочитам да се състезавам, отколкото да съм съдия“, сподели Виктория Пенева. В четвъртък възпитаничките на „Импала“ във възраст девойки старша ще пътуват за Велико Търново за участие в държавното първенство. На подиума по предварителни заявки се очаква да излязат 477 грации от цялата страна. Десет от тях ще бъдат от клуб „Импала“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Калоян Калоянов спечели турнир в София

От 3 до 10 август в Пловдив ще бъде проведен шахматният турнир Мемориал „Трингов“. От старозагорския клуб зад шахматните дъски в Града под тепетата ще застанат Ивайло Вичев, Калоян Калоянов и др. Ивайло преди броени дни спечели право за..

публикувано на 21.07.25 в 14:40

Четирима бойци от клуб „Атила“ ще участват в Световно първенство

В Дубай се провежда Световното първенство по ММА за възраст до 18 години. Треньор на българския национален отбор и в тази възраст, както и на мъжкия национален отбор е наставникът на старозагорския клуб „Атила“ Ивайло Георгиев. Сред..

публикувано на 20.07.25 в 15:30

В клуб „Спортна гимнастика“ приключиха спортно-състезателната година

Възпитаничките на старозагорския клуб „Спортна гимнастика“ завършиха спортно-състезателната година. Започна ремонт за енергоефективността на стадион „Берое“. „ Пренаредихме залата, спряхме - почти - спортната дейност “, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 18.07.25 в 14:23

"Берое" няма да спазва правилото на БФС за четирима българи на терена

"Берое" ще залага и през новия сезон на почти цял отбор чужденци. Това става ясно от обявлението на сайта на Българския футболен съюз, в което се съобщава, че пет от елитните клубове са заявили официално, че "няма да спазват условието, регламентирано в..

публикувано на 18.07.25 в 08:47

Ивайло Вичев ще участва в Европейско първенство

В Севлиево бяха проведени квалификациите по шахмат за участия в Европейско и в световно първенство. Състезанието бе за възрасти до 12, до 14, до 16 и до 18 години. Ивайло Вичев от старозагорския клуб „Траяна 2011“ спечели първото място във..

публикувано на 17.07.25 в 10:00

Мария Атанасова се готви за Европейско първенство

Възпитаничката на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ Мария Атанасова от вчера е в София за участие в лагер на националния отбор, заедно със своя треньор Георги Кочеренко. Подготовката за предстоящото Европейско първенство ще..

публикувано на 16.07.25 в 14:19

Баскетболният "Берое" предподписа с център

Мартин Йорданов ще носи екипа на баскетболния "Берое" през сезон 2025/2026. Това обявиха от клуба на официалната си фейсбук странижа. Центърът пристигна в Стара Загора през миналата кампания и изигра 27 срещи за "зелено-белите", в които се отчете със..

публикувано на 16.07.25 в 11:28

Пламен Липенски: Вярвам, че ще победим на старта "Спартак" във Варна

"Полезна контрола се получи вчера. Победихме с 1:0 "Атлетик" Куклен, пропуснахме още положения, за по-убедителен успех. Някой наши играчи им бе дадена почивка и пропуснаха този мач. Вратарят Мота има проблеми с адукторите и се надяваме до срещата със..

публикувано на 16.07.25 в 08:02

Нови трансфери в "Берое"

Нови два трансфера обявиха от "Берое" часове преди последната контрола от лятната подготовка, която ще се проведе тази вечер от 19 часа срещу третодивизионния "Атлетик" Куклен на стадион "Трейс арена" в Стара Загора. "Берое" подписа договор с крилото..

публикувано на 15.07.25 в 13:09

Последен летен шампионат пред плувци от клуб „Траяна“

От петък до неделя в Пловдив ще бъде проведено Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст. Състезанието е последния за годината от летните шампионати в 50 метров басейн. Старозагорският клуб „Траяна“ ще бъде представен..

публикувано на 15.07.25 в 10:07