Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителен коледен базар организира Гимназията по механотехника в Стара Загора

Инициативата събира средства за лечение на Ксения Шопова

Инж. Стоян Колев, Мария Ханзърова и инж. Евгения Малешкова.
Снимка: Радио Стара Загора

За втора поредна година Професионалната гимназия по механотехника и транспорт „Н. Йонков Вапцаров“ Стара Загора организира тридневен Коледен благотворителен базар. Ученици, учители, родители и ръководство се обединяват за каузата „В помощ на Ксения“. Младата жена се бори с коварно заболяване и се нуждае от сериозна сума за лечение в чужбина. Затова и гимназията се включва с изработката и продажбата на ръчно изработени предмети с основен мотив „Коледа“. Базарът с кауза ще се проведе от 16 до 18 декември пред Универсалния магазин, разказа Мария Ханзърова – ръководител на ученическия съвет в гимназията и преподавател по руски език.

Още за Коледния базар, както и за постиженията на колектива и възпитаниците на Професионалната гимназия по механотехника и транспорт „Н. Йонков Вапцаров“ чуйте в разговора на Нели Ангелова с директора на училището инж. Стоян Колев и преподавателите Мария Ханзърова и инж. Евгения Малешкова.

По публикацията работи: Иван Славов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Казанлък заменят старите тролейбусни стълбове с нови за улично осветление

Община Казанлък започна демонтирането на близо 400 стари тролейбусни стълбове в Казанлък, които са неизползваеми, опасни и корозирали. На тяхно място се поставят нови, които ще се ползват за уличното осветление. Първият етап е вече изпълен. От..

публикувано на 22.07.25 в 13:27
ремонт

ВиК авария затваря участък от прохода "Вратник"

Днес до 17:00 ч. движението по второкласния път през прохода“ Вратник“ от Елена за Сливен и Ямбол при км 115 е ограничено за отстраняване на ВИК авария, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Въведен е обходен маршрут по общинския път през..

публикувано на 22.07.25 в 13:03

Стара Загора ще почете 148 години от боевете за защитата на града

На 31 юли 2025 г. Стара Загора ще почете 148 години от боевете за защитата на града ни по време на кръвопролитните сражения през 1877 г.  От 8.30 ч. в знак на почит и признателност към героизма на загиналите за свободата, едновременно ще бъдат поднесени..

публикувано на 22.07.25 в 11:58

Апелативният съд в Пловдив препотвърди мярката на единия обвиняем в убийството на Даниел Кискинов

Апелативен съд – Пловдив потвърди определение на Окръжен съд – Стара Загора, с което е отказана промяна на мярката за неотклонение „задържане под стража“ взета спрямо полицейския служител Димитър Иванов, на който е повдигнато обвинение за това, че на..

публикувано на 22.07.25 в 11:37

„Хайп за доброто“: Над 70 участници се включиха в първия нощен поход с ориентиране в Стара Загора

Общо 72 души се включиха в първия по рода си  нощен поход с елементи на ориентиране, който  се проведе в парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото) в Стара Загора. Инициативата е част от кампанията на Община Стара Загора -  „Хайп за доброто“ , насочена към..

публикувано на 22.07.25 в 11:29

Тодор Славков се е самоубил с огнестрелно оръжие

В Районна прокуратура - Стара Загора е образувано досъдебно производство за изясняването на причините за смъртта на Тодор Славков.  В 16:49 часа вчера е получен сигнал на телефон 112, че в къща за гости в казанлъшкото село Асен е починал Тодор Славков...

публикувано на 22.07.25 в 11:27

Стара Загора отново е музика през август

По традиция Община Стара Загора организира на 8 и 9 август 2025 г. специални концерти за любителите на музиката под надслов „Август е музика“. Летните музикални вечери  ще се проведат на сцената пред сградата на Община Стара Загора. Концертите са с..

публикувано на 22.07.25 в 10:41

Oперата "Цар Калоян" на Старозагорската опера – на „Сцена на вековете” 2025

Седмица след триумфа на най-новата си продукция на операта „Цар Калоян” от Панчо Владигеров  в Стара Загора Старозагорската опера ще представи монументалното произведение на 25 юли от 21.00 часа на историческата сцена на хълма „Царевец”. Знаковата за..

публикувано на 22.07.25 в 10:02

Повече от 90% от чешмите и фонтанките в Стара Загора работят

Над 90% от чешмите и фонтанките на територията на парковете и пешеходната зона в Стара Загора са в изправност и осигуряват вода за гражданите и гостите на града. Това съобщи за Радио Стара Загора Методи Губеров, началник на звено„Организация на..

публикувано на 22.07.25 в 09:50

Национален фолклорен фестивал „Нашенски фест“ ще се проведе през почивните дни в Стара Загора

Първи Национален фолклорен фестивал „Нашенски фест“ ще се проведе тази събота и неделя, 26 и 27 юли, в старозагорския парк "Артилерийски". Организатори са от ансамбъл „Нашенци“ по повод на 25-ата годишнината от създаването си.И в двата дни..

публикувано на 22.07.25 в 09:29