Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стара Загора остава далеч от обявяване на грипна епидемия

Снимка: БГНЕС

Броят на заболелите с грип в Старозагорска област през настоящата седмица спада. Това разкри в ефира на Радио Стара Загора директорът на УМБАЛ „Киркович“ проф. Йовчо Йовчев. По думите му пикът на заболеваемостта в региона е бил достигнат в края на предходната седмица, когато са отчетени нива от 189 заболели на 10 000 души население. Йовчев уточни, че към днешна дата се забелязва спад – 170 заболели на 10 000 души. Директорът на Университетската болница в Стара Загора препоръча да бъде засилен сутрешният филтър в училища и детски градини, тъй като грипът е най-заразен в първите 24 часа от проявата на симптоми. По повод лечението проф. Йовчев отбеляза, че масово се започва терапия с антибиотици, но без да бъде извършено бактериално лечение, което по думите е предпоставка към развитие на резистентност от страна на пациента.



По публикацията работи: Живко Иванов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Спортен уикенд" в Стара Загора предоставя възможности за тренировки и игри на открито

За втора поредна година в парк „Артилерийски“ ще се проведе Спортен уикенд за младежи на възраст от 8 до 18 години. Събитието се организира от Международен младежки център (ММЦ) – Стара Загора, Община Стара Загора и младежката организация „Сплотени във..

публикувано на 24.10.25 в 15:48

На тържествена сесия в Сливен връчиха отличия

 Думата „сътрудничество" кметът на Сливен Стефан Радев определи като водеща в работата на администрацията му през последната година. На празничната сесия  на Общинския съвет по повод празника на града – Димитровден пред общинските съветници и..

публикувано на 24.10.25 в 15:33

Текстовете за такса "водомер" трябва да отпаднат,каза министър Иван Иванов в Болярово

Законът за водоснабдяването и канализацията  трябва да бъде приет, в противен случай  страната ни подлежи на санкциониране от Европейската комисия и изплащането на средства по Плана за възстановяване и устойчивост.  Министър Иванов: Това, че хотел..

публикувано на 24.10.25 в 15:16

Тракийски университет – Стара Загора откри учебната година за англоезичния курс на обучение

С тържествена церемония беше открита академичната 2025/2026 година за англоезичния курс на обучение в Тракийски университет – Стара Загора. Тази година в англоезичните програми по „Ветеринарна медицина" и „Медицина" са приети 130 първокурсници от..

публикувано на 24.10.25 в 15:03
Димитър Иванов на път към съдебната зала

С искане за отводи и върнат обвинителен акт започна делото срещу казанлъшките полицаи

Делото срещу двамата полицаи, задържани за смъртта на арестант в Казанлък беше върнато на прокуратурата за отстраняване на процесуални нарушения в обвинителния акт. Това реши състав на Окръжния съд в Стара Загора. Двамата обвиняеми Борис Тодоров и..

публикувано на 24.10.25 в 15:02
Регионалният министър Иван Иванов

Министър Иванов: Това, че хотел в "Елените" е обявен за незаконен, не означава автоматично премахването му

 Това, че хотел Неграско във ваканционно селище "Елениете" е обявен за незаконен строеж, не означава автоматично премахване на обекта. В двуседмичен срок всички засегнати страни могат да възразят срещу акта на ДНСК, уточни регионалният министър..

публикувано на 24.10.25 в 13:32

Близо 100 полицаи положиха клетва в Казанлък

Близо сто стажанти, преминали курса за първоначално професионално обучение в Центъра за специализация и професионална подготовка (ЦСПП) в Казанлък при Академията на МВР положиха клетва на официална церемония в казанлъшкия парк „Розариум“...

публикувано на 24.10.25 в 13:12
Лазар Радков

Филмът “Великани – как се посява доброто" ще бъде показан в Стара Загора днес

Документалният филм “Великани – как се посява доброто" ще бъде показан в Стара Загора днес. Прожекцията в Културен център започва от 19 часа. В документалния филм, чийто режисьор е Христо Петков се разказва историята на Лазар Радков и..

публикувано на 24.10.25 в 12:59

Честванията за Деня на будителите в Стара Загора започват от 27-ми октомври

Събитията, посветени на Деня на народните будители в Стара Загора започват от 27 октомври 2025 г., когато детският отдел на библиотека "Родина" ще гостува на третокласниците от Основно училище "Веселин Ханчев". Това обяви пресцентърът на Община Стара..

публикувано на 24.10.25 в 10:13

Сливен ще отбележи своя празник днес, връчват наградите „Добри Чинтулов"

Tържествено заседание на Общински съвет – Сливен по повод празника на града – Димитровден ще се проведе днес от 11.00 часа в зала „Сливен".  Заради празника кметът Стефан Радев обяви 24 октомври за  неучебен ден за всички учениците от общината.   След..

публикувано на 24.10.25 в 08:00