Жълт код за мразовито време за днес обяви Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Температурите ще вариврат в широки граници. Предупреждението важи за голяма част от страната.
В петък ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са в широки граници: минималните - от минус 20° до минус 5°, а максималните - от минус 6° до 5°.
В планините ще е предимно слънчево. Ще духа умерен, по билата - силен вятър от север-североизток. Студено с максимална температура на височина 1200 метра около минус 8°, на 2000 метра - около минус 13°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, на места в сутрешните часове с намалена видимост. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между минус 1° и 2°. Температурата на морската вода е 5°-6°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
По инициатива на областния управител д-р Стефка Здравкова е поставен диспенсър за безплатна питейна вода пред Областна администрация Хасково. Акцията е в отговор на прогнозите от НИМХ-МОСВ за особено опасно горещо време. В рамките на работното..
Областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова забрани със своя заповед определени земеделски дейности с цел недопускане на пожари, съобщиха от пресцентъра на областната администрация. От днес до 15 август се забранява косенето на трева и..
От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този вид задачи учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки. Целта е задачите..
Ново огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в Хасковска област. И този път заразата е открита във ферма за овце в свиленградското село Капитан Андреево. Това е трети обект с констатирано огнище в района. Заради случая днес при областния..
Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. Въведено е частично бедствено положение. А за село Камен връх беше задействана системата BG-ALERT и 25-те жители бяха предупредени за..
Всички общински договори, такси и наредби ще се обновят в община Стара Загора като се преразгледат и актуализират с преизчисления в евро и се включат клаузи за конвертиране по фиксирания курс. Това съобщават от пресцентъра на общината, като цитират..
След убедителната победа на проф. д-р Мирослав Карабалиев на ректорските избори, проведени на 9 юли, Академичният съвет на Тракийски университет – Стара Загора утвърди състава на новото ректорско ръководство. Доц. д-р Цветослав Койнарски поема ресора..
Традиционната месечна среща на кметове и кметски наместници с представители на Общинската администрация се проведе днес в зала „П. Р. Славейков“. Срещата бе водена от Николай Диков, секретар на Община Стара Загора, като участие взеха председателят на..
Пожарът, пламнал по- рано тази сутрин, край боляровското село Воден е локализиран, съобщи заместник кметът на община Болярово Нина Терзиева: "Л окализиран е пожарът между селата Воден, Горска поляна и Странджа по..
Квартал „Лозенец“ в Стара Загора е с намалено водоподаване днес до 19 часа, като причината е ремонт, извършван от електроразпределенителното дружество EVN, съобщават на сайта си от ВиК – Стара Загора. Ремонтни дейности ще доведат до спиране на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net