Седем училища се включват днес в общински кръг на викторина по безопасност на движението „Да запазим децата на пътя!" 2025 г. Организатори на събитието са Община Стара Загора и Сектор „Пътна полиция" към ОД на МВР – Стара Загора.
Безопасността на движението е изключително важна тема по всяко време. Поздравявам ви за куража да се включите в това състезание и да покажете своите знания и умения. Вярвам, че няма да останат само в тази зала, а ще ги предавате на своите приятели, съученици и не вашите родители, поздрави организаторите и участниците Станимира Димитрова, началник отдел Образование в община Стара Загора.
На откриването на общинския кръг на викторина по безопасност на движението „ДА ЗАПАЗИМ ДЕЦАТА НА ПЪТЯ!" 2025 г. присъства и Петко Крумов, началник отдел Спортни дейности. Той подчерта, че за администрацията, за родителите, за учителите е важно да знаят, че децата са отговорни, внимателни и много съзнателни. Отговорността е лична, допълни Крумов и пожела успех на състезателите.
Участниците – ученици от пети до седми клас ще бъдат оценявани от жури с председател Грозданка Андреева – старши инспектор, началник на група в сектор „Пътна полиция". Тя също пожела на добър час на участниците във викторината. Членове на комисията са Радеа Делчева – старши специалист в звено „Организация на движението и аварийна поддръжка" и Петко Крумов – началник-отдел „Спортни дейности".
Състезанието се организира в три кръга.
В първия децата ще решават тест-листовка – по една на отбор. Листовката съдържа общо 20 ситуации и трябва да се реши колективно от отбора за 20 минути. За всяко вярно решение отборът получава по 2 точки.
Викторина с въпроси с два отговора (верен и грешен) е препятствието във втория етап. Всеки верен отговор носи по 1 точка на отбора.
В третия кръг е практическото задание.
Знания, бързина и умения ще премерят отборите на II ОУ „П. Р. Славейков", ОУ „Кирил Христов", VІ ОУ „Св. Никола", ОУ „Георги Райчев", СУ „Иван Вазов", СУ „Васил Левски", ОУ „Кольо Ганчев".
Състезанието се организира от 2018 г. в Стара Загора и чрез игра и надпревара възпитава толерантни, съвестни и по-внимателни участници в движението по пътищата.
Протест срещу войната по пътищата се проведе пред Съдебната палата в Стара Загора. Той е и в памет на 20-годишния Боян, студент по медицина, който загуби живота си при тежка катастрофа на 4 март на АМ „Тракия”. Над 20 души роднини и приятели на..
Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца - слабо ще се повишава и ще се доближи до средното. Днес облачността над страната ще е значителна, на много места ще има валежи от дъжд, значителни по количество в централните райони. Почти..
В община Болярово днес беше дадено символичното начало на обновяването на читалището и на Дома за стари хора в село Воден. Стойността на ремонтните дейности на двата обекта е общо около 3 млн. и 300 хил. лв, осигурени от Националния план за..
Лазаровден слага началото на най-светлите празници на надеждата, а веднага след него следва и Цветница. Лазаровден се отбелязва в събота непосредствено преди Страстната седмица (част е от подвижните празници), а Цветница (Връбница) е винаги в неделя...
При закрити врата, с продъжителни процесуални уточнения и искане за отвод на новия съдебен състав, което бе отхвърлено започна делото „Дебора“ в Пловдивския районен съд. Предстоят разпити на потърпешата Дебора Михайлова и още шестима свидетели. Очаква..
Над 30 компании представят дейността си и предлагат възможности на търсещи работа в т ретото издание на WorkIn Stara Zagora. Събитието стартира днес и продължава до 17,30 на 12 април(събота) в Държавна Опера Стара Загора. Двудневният кариерен форум,..
Ден на отворените врати се проведе днес в авиобаза Безмер по случай Международния ден на авиацията и космонавтиката 12 април. В базата можеха да бъдат разгледани щурмови самолети СУ-25, стрелково въоръжение и оборудване. Със седем щурмови..
С ден на отворените врати Астрономическата обсерватория „Юрий Гагарин“ в Стара Загора отбелязва Международния ден на авиацията и космонавтиката. Програмата, която са подготвили от екипа на обсерваторията ще продължи до 17 часа. От екипа на..
В навечерието на светлите великденски празници - на 16 април, Велика Сряда, от 19.00 часа Държавна опера-Стара Загора ще поднесе на своите почитатели рядко изпълняваната Меса в Ре мажор от Антонин Дворжак. Превърналия се в традиция Великденски..
От понеделник започва премахването на опасна растителност и сухи дървета покрай общинския път от Околовръстния път на Стара Загора до село Хрищени и от Хрищени до село Колена, информират от общинския пресцентър. Целта е да се обезопаси..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net