Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облачен и дъждовен ще е петъкът

Атмосферното налягане още ще се понижи и ще остане по-ниско от средното за месеца.

Днес ще преобладава облачно време. На много места ще има превалявания от дъжд. В следобедните часове ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и в отделни райони валежите ще са придружени с гръмотевици. Ще продължи да духа умерен, в Дунавската равнина и временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 12° и 17°, в София - около 13°.

В планините ще бъде облачно с чести превалявания от дъжд, над 2000 метра – предимно от сняг. Главно в следобедните часове на отделни места валежите ще бъдат придружени с гръмотевици. Ще духа умерен и силен югоизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра - около 2°.

Над Черноморието облачността ще бъде значителна. Около и след обяд на много места ще има валежи от дъжд, придружени и с гръмотевици. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 11° и 14°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Поставят камера на Подбалканския път при Павел баня

Камера за контрол на скоростта ще бъде поставена на Подбалканския път, на разклона за Павел баня . Това обяви по време на петъчния парламентарен контрол вътрешният министър Даниел Митов в отговор на въпроси на депутатите от „ДПС - Ново начало“ Халил..

публикувано на 13.07.25 в 11:43
Детска градина „Зорница“

Ремонтират детска градина „Зорница“ в Сливенград

Община Свиленград изпълнява проект за основен ремонт и модернизация на детска градина „Зорница“. С приключване на работата общината планира да открие в нея още една нова група. Проектът е на стойност близо 2 млн. лв., осигурени по Националния план..

публикувано на 13.07.25 в 09:54

Слънчево и топло в неделния ден

Днес ще бъде слънчево. След обяд над планинските райони ще има временни увеличения на облачността. Почти тихо. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и..

публикувано на 13.07.25 в 09:14

Пуснаха под гаранция обвиняемите за незаконната фабрика за цигари край Момково

Районният съд в Свиленград пусна под гаранция от 6 хил. лв. Димитър и Росица Перчемлиеви, обвиняеми за разкритата преди дни нелегална цигарена фабрика в село Момково. Прокуратурата поиска постоянен арест, а адвокатите – по-леки мерки...

публикувано на 13.07.25 в 09:06

Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на АМ "Тракия"

Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на автомагистрала "Тракия". Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара Загора. МВР представи интерактивна карта, която отчита катастрофите у нас Инцидентът на..

публикувано на 12.07.25 в 16:27

Моторист загина при катастрофа на Подбалканския път край село Осетеново

57- годишен моторист е починал при катастрофа с автомобил край павелбанското село Осетеново. Инцидентът е станал на Подбалканския път след разклона за селото минути след 13ч.. Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара..

публикувано на 12.07.25 в 15:11

Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на автомагистрала "Тракия"

Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на автомагистрала "Тракия". Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара Загора. Инцидентът на магистрала "Тракия" е настъпил в 09:20 часа тази сутрин на километър 164 в..

публикувано на 12.07.25 в 14:06

Температурите тръгват нагоре

Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над източната половина от страната, а в следобедните часове и над планинските райони в Западна България, но ще е без съществени валежи. Вятърът ще е слаб, предимно от..

публикувано на 12.07.25 в 09:41

Полицията разкри мотивите на убиеца на улична котка в Сливен

Непоносимост към котки и здравословни проблеми свързани с животните са мотивите за жестокото убийство на улична котка в Сливен преди седмица. Това обявиха днес от полицията и коментираха, че действията му са били особено жестоки спрямо беззащитното..

публикувано на 11.07.25 в 16:20

Син уби майка си с нож в Сливен

Син е убил майка си тази сутрин в Сливен, съобщиха от полицията. Престъплението е извършено рано тази сутрин около 6.00 часа в квартирата, където двамата са живеели. Сигналът за убийството е подаден на телефон 112. Жертвата е 68-годишна. Не са..

публикувано на 11.07.25 в 16:15