ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3" на този етап ще задържи служителите си. Това уточни за Радио Стара Загора изпълнителният директор на централната Васил Щонов. Днес се очакваше частното дружество, в което държавата има 27% дял, да съкрати 130 от всички общо заети 160 души. Информацията за съкращенията беше потвърдена през февруари за Радио Стара Загора от Васил Щонов. До тази стъпка днес обаче няма да се стигне, увери отново изпълнителният директорът на топлоцентралата. Щонов обаче подчерта, че дружеството възнамерява да задържи специалистите "колкото е възможно“, без да уточни конкретен хоризонт. По думите му това зависи от пазара на електроенергия и диалога с държавата.
Изпълнителният директор на втората най-голяма въглищна централа в България посочи още, че ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3“ е изпълнила своя ангажимент към държавата. Дружеството възобнови работа през януари, за да подсигури електроенергийното производство в студените първи три месеца на годината. Според Васил Щонов пред топлоцентралата няма ясен хоризонт, тъй като пазарът на електроенергия е слаб в момента.
Васил Щонов не коментира темата за потенциален инвеститорски интерес към ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3“, тъй като, по думите му, прекомерната публичност може да навреди на самия процес. С темата в последните седмици се ангажира и държавата. В свои медийни изяви, както и от парламентарната трибуна, енергийният министър Жечо Станков посочи, че се търси възможно решение.
По повод бъдещето на централата от КТ "Подкрепа“ обявиха свое предложение. С него те предлагат държавата да прехвърли своя дял от дружеството на "Мини Марица-изток“. По този начин от синдикалната организация виждат възможност за запазване на дейността на част от рудниците в държавното дружество.
Коледната елха в Ямбол грейва на 9 декември, съобщават от пресцентъра на Общината. Празничната програма ще започне в 17:30 часа с концерт-спектакъла „Любов без граници" на квартет Destiny – Гергана Алексиева (цигулка), Венета Гудева (цигулка),..
Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - „Банско шосе", но в участъците с пешеходни пътеки максималната скорост остава непроменена -50 км/ч. Максималната скорост ще..
В общините Николаево, Ружинци, Брегово, Самуил и Дългопол ще бъдат разкрити домове за стари хора без увреждания и за възрастни с деменция. Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата осигурява 260..
Дарение от три хиляди лева от името на италианските военнослужещи е връчено на кмета на Сливен Стефан Радев от командващия Многонационалната бойна група в България полковник Матия Широко. Срещата е проведена в базата на НАТО на полигона „Ново село"..
Изложба под наслов „За честта да бъдеш полезен: Старозагорският род Ножчеви“ ще бъде открита на 1 декември 2025 г. в 16.30 ч. до парк „Пети октомври“ . Експозицията цели да проследи историята на един древен старозагорски род – рода Ножчеви...
Община Хасково спечели проект за инсталиране на 7 фотоволтаични системи за производство на електроенергия за собствена консумация в 7 сгради на социални услуги, делегирана от държавата дейност. Инвестицията с наименование „Повишаване на енергийната..
Общинският съвет в Стара Загора подкрепи предложението на кмета Живко Тодоров за увеличение на цената на купона за обяд на ученици. Предложението беше подкрепено с мнозинството от общинските съветници на проведената редовна ноемврийска сесия. Така..
Тракийски университет – Стара Загора даде старт на Google AI обучение. Предстоят два курса в университета, част от пилотния за страната проект на Google, който стартира от три висши училища, сред които и Тракийски университет. Координатор на..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя..
Плувният басейн в Стара Загора няма да работи на 30 ноември, съобщават от пресцентъра на Общината. Причината е провеждането на IX Национален турнир по адаптирано плуване. Това съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
