Доброволното формирование при бедствие и аварии към община Свиленград съвместно с община Орестиада подготвят трансграничен проект „Бордър риск“. Крайната цел е да бъде създаден екшън план, в случай на пожар, тъй като в този район има повишен риск от възникването на пожари. Това обясни ръководителят на Доброволческото формирование към Община Свиленград и съучредител на Националната асоциация на доброволците в Република България Валери Чакъров.
"Съвместно с Главна дирекция на пожарната възнамеряваме да организираме и трансграничен център за обучение на доброволци и пожарникари. В близост няма друг такъв обучителен център и това ще бъде в полза и на трите страни", каза Валери Чакъров.
Кметът на Община Свиленград организира залесителна кампания в района, който пострада от миналогодишния пожар. Тя ще се проведе в събота на 26 април, допълни още Валери Чакъров:
"Ще засадим около 10 хиляди широколистни дръвчета, тъй като надморската височина не позволява засаждането и виреенето на иглолистни."
Горят сухи треви и стърнища между елховските села Стройно, Борисово и Бояново в Елховско, съобщават от полицията в Ямбол. Към момента няма опасност за населените места, но силният вятър затруднява гасенето. Огънят е тръгнал в обедните часове от пътя..
Днес, рано сутринта, започна разчистването на дерайлиралите цистерни край симеоновградското село Пясъчево. И тази сутрин на място са десетки служители на пожарната, НКЖИ и други компании. До късно снощи е продължило обливането с вода на част от..
Пожар обхвана около 20 имота в покрайнините на сливенското село Селиминово вчера следобед. Изгорели са стопански постройки, спасени са домовете на хората. Пожарът е потушен. О гънят е тръгнал от източния край на селото и заради силния вятър се е..
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца, но бавно ще се понижава. Днес ще е предимно слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развива купеста облачност. Ще духа до умерен, в източните райони временно силен вятър от..
Потушен е пожарът край гълъбовското село Обручище. Това съобщи за Радио Стара Загора кметът Станислав Габровски. На място е пристигнал и директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. Вечерта..
Пожар над сливенското село Селиминово изпепели над 40 декара сухи треви и храсти и навлезе в дворовете на последните къщи на селото. Изгорял е товарен бус, изоставени стопански постройки и е спасена една къща. Силният вятър е причината огънят да навлезе..
Голям пожар бушува край гълъбовското село Обручище. Огънят е навлязъл до първите къщи на населеното място. На място са 7 екипа на пожарната, които към момента са успели да овладеят пламъците, за да не обхванат жилищни постройки. Това съобщи..
Разгневена търговка счупи бариерата пред Община Казанлък с бус и започна да изхврля дини пред входа на сградата. От няколко дни жената продавала дините от буса си на неразрешени и опасни места, като кръстовища. Служители на Общината обясниха, че..
Лятното кино в Ямбол отваря безплатно врати за посетители тази вечер. От 21:00 часа ще бъде представена комедията „Ако можеш, забрави...", която ще ни пренесе във времето на студентските бригади в село Макоцево. Филмът е създаден през 1988 година,..
Успение Богородично отбелязваме днес. Според Светото писание на този ден Божията майка напуска земния живот, за да се възнесе при своя Син. Успение на Пресвета Богородица или Голяма Богородица е един от най-големите християнски празници. В цялата страна..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net