Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ясни са победителите от конкурса „Аз и детското полицейско управление“

Снимка: ОД МВР - Стара Загора

Децата от детските полицейски управления в област Стара Загора участваха в конкурс за рисунка на тема „Аз и детското полицейско управление“. Класираните на първите три места рисунки от общинския кръг на състезанието бяха оценявани от петчленно жури в състав председател старши инспектор Младен Кънчев – началник група ТП КОС при ОДМВР - Стара Загора и членове инспектор Доника Георгиева - от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР-Стара Загора, Джулиана Гутова – огранизатор изложби и събития в Художествена галерия – Стара Загора, Донка Вътева – секретар на МКБППМН към Община Стара Загора и Иво Козаров - представител на ЦПЛР-Стара Загора в областния етап на конкурса.

На областно ниво във възрастовата група от 8 до 10 години на първо място бе класирана Димана Димитрова ученичка в НУ „Димитър Благоев“ гр. Стара Загора, на второ място журито определи Даяна Димова от  Второ ОУ „Христо Ботев“ гр. Гълъбово, трето място спечели Мирослав Стойчев от Второ ОУ „Христо Ботев“ гр. Гълъбово. Във втората възрастова група от 11 до 13 години на първо място журито класира Ванеса Иванова от ОУ “Васил Левски“ гр. Чирпан, второ място - Еда Асан от ОУ „Христо Ботев“ с. Александрово и трето място - Ахсен Кьосе от ОУ „Христо Ботев“ с. Александрово. Рисунките на победителите в областния етап на конкурса ще бъдат изпратени в Главна дирекция „Национална полиция“ за участие в националния конкурс на тема „Аз и детското полицейско управление“.

Конкурсът е част от планираните дейности по националната превантивна програма на МВР „Детско полицейско управление“ и във връзка с реализиране на една от целите „Ангажиране на свободното време на децата и популяризиране на полицейската професия сред подрастващите“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вицепрезидентът Илияна Йотова е на посещение в Чирпан, където участва в официалното откриване на четвъртото издание на Международния фестивал на лавандулата. Тя бе посрещната от зам.-кмета Иван Станчев

Вицепрезидентът Йотова: Подготовката на България трябва да бъде ориентирана към сигурността на границите

Подготовката на България трябва да бъде ориентирана преди всичко към сигурността на българските граници. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова по повод информацията, че Върховният комисариат на ООН за бежанците предупреждава за евентуална бежанска..

публикувано на 20.06.25 в 19:58

Модернизират детската градина в Стефан Караджово

Детската градина в село Стефан Караджово ще бъде изцяло обновена с финансовата подкрепа на Държавен фонд „Земеделие“. По проекта ще бъдат реализирани енергоспестяващи мерки, включващи: основен ремонт на  покрива, подмяна на старата дограма, изграждане на..

публикувано на 20.06.25 в 17:31

Пожар пламна в Сакар, няма опасност за хората

Голям пожар пламна днес следобед в Сакар. Гори между селата Васково Момково и Йерусалимово.  Огънят е тръгнал от житен масив до село Момково. По предварителна информация в пламъци се обхвани стотици декари. Над нивата има далекопровод, но все още не е..

публикувано на 20.06.25 в 17:14

Връчват награда "Европа ностра" в първия ден на "Бедечка фест: На зелено“

Стара Загора е домакин на третото издание на фестивала „Бедечка фест: На зелено“. От днес до 22 юни са предвидени много събития на две сцени в парк „Бедечка“ с музика, спорт, кино, пърформанси, граждански дискусии, симпозиум по дървопластика, лов за..

обновено на 20.06.25 в 16:58

Областният управител на Стара Загора награди участници в ученическа олимпиада по статистика

За поредна година Областна администрация Стара Загора бе домакин на тържествена церемония по връчване на награди на учащи от областта, взели участие на Европейската олимпиада по статистика за ученици.  Представители на област Стара Загора бяха..

публикувано на 20.06.25 в 16:31

Община Гурково подписа три споразумения за финансиране на инфраструктурни проекти

Кметът на община Гурково Кънчо Папазов и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов подписаха три споразумения за финансиране на обекти по инвестиционната програма за общински проекти. Общата стойност на договорите възлиза на..

публикувано на 20.06.25 в 15:33

В Стара Загорa бе открит реновираният двор на Центъра за подкрепа на деца с увреждания

Четиримата зам.-кметове на Община Стара Загора Павлина Делчева, Надежда Чакърова, арх. Мартин Паскалев и Светослав Колев присъстваха на тържеството, с което Дневният център за подкрепа на деца с увреждания и техните семейства (ДЦПДУТС) отпразнува своя..

публикувано на 20.06.25 в 14:40

Проучват нагласите на старозагорци за новите модели за управление на отпадъците

Какви са нагласите на хората относно новите модели за управление на отпадъците - това питане отправя Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ). Проучването ще продължи до 30 юни, в него могат да участват и старозагорци, а анкетата е..

публикувано на 20.06.25 в 14:36

В област Стара Загора 152-ма седмокласници не се явиха на НВО по математика

2699 е общият брой на седмокласниците в област Стара Загора, които са били допуснати до Националното външно оценяване по математика.  От тях  152-ма не са се явили, съобщи началникът на Регионалното управление на образованието Милена Йолдова и..

публикувано на 20.06.25 в 14:29

Сигнализират за критично ниски нива на река Тунджа край Ямбол

Кметът на Ямбол Валентин Ревански изпрати официално писмо до министъра на околната среда и водите Манол Генов с настояване за реакция и за спешни мерки във връзка с тревожно ниските нива на река Тунджа, преминаваща през града. През последните..

публикувано на 20.06.25 в 14:04