БЧК – Стара Загора оказа спешна хуманитарна помощ на възрастни хора, изведени от незаконни домове в с. Ягода
На 7 юни 2025 г., по време на съвместна акция на институциите за извеждане на възрастни хора в тежко здравословно и психическо състояние от два обекта, функционирали незаконно като домове за стари хора в село Ягода, екипът на Български Червен кръст – Стара Загора реагира незабавно и се включи в оказването на хуманитарна помощ. Общо 30 души бяха транспортирани и временно настанени в общинско помещение, където доброволци и служители на БЧК предоставиха първоначална подкрепа.
Осигурени бяха минерална вода, пакетирани хранителни продукти, санитарни материали и памперси за възрастни.
„Реагирахме веднага, след като бяхме сигнализирани. За нас в БЧК грижата за уязвими хора е водещ принцип – особено когато става дума за живот и достойнство в риск,“ сподели Стефка Абаджиева, директор на Областната организация на БЧК – Стара Загора. БЧК – Стара Загора остава в готовност да продължи да подпомага хората, засегнати от случая, включително чрез предоставяне на психологическа и логистична подкрепа, в тясно сътрудничество с институциите. Всеки човек заслужава достойнство и подкрепа. Помагаме там, където има най-голяма нужда.
Община Сливен да дари 20 хиляди лв. на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. Такова предложение е внесъл кметът Стефан Радев в деловодството на Общинския съвет. За това информира председателят на местния парламент в Сливен..
Отменено е частичното бедствено положение, въведено заради пожара на територията на общините Тополовград и Свиленград. Това става ясно от заповед на областния управител на Хасково Стефка Здравкова, в която се посочва, че огнищата в двете общини са..
1425 ще са първокласниците в община Стара Загора тази есен. Има деца, останали незаписани след третото класиране, тъй като не са приети в желаното училище. Това съобщи за Радио Стара Загора Станимира Димитрова, началник на отдел „Образование“ в общинската..
Очакванията за сравнително добра година в сектор зърнопроизводство не се сбъдват. Резултатът от отминалата жътва при пшеницата сочи по-високи добиви спрямо лошата 2024г., но значително по-ниски от предварителните нагласи. Това коментира в ефира на..
Пожари са въникнали едновременно на няколко места на Подбалканския път. Това поражда сериозни съмнения за умишлен палеж. На място са изпратени екипи от районните служби в Твърдица и Сливен, както и от Горското стопанство. Пожарът е активен на три-четири..
Област Стара Загора се нарежда на 7-мо място по най-ниска безработица (4,24%) спрямо останалите областни градове, съобщи Любен Георгиев от Бюрото по труда. Общините Стара Загора, Казанлък и Павел Баня са с най-добри показатели, а общините..
Започва вторият етап от проекта за подобряване на трафика при „Биков мост“ в Ямбол – изграждане на ново кръгово кръстовище. На 31 юли (четвъртък) започва вторият етап от инфраструктурния проект в района на бул. „Крайречен“ и ул. „Крали Марко“ в..
През днешния и утрешния ден не се препоръчва използването на вода за питейно-битови нужди от водопроводната мрежа на село Маломир в община Тунджа, съобщават от ВиК Ямбол. от там уточняват, че до 17 часа на 31 юли ще се извършва планова профилактика на..
От днес започна работата по подмяна и подобряване на осветлението на 11 основни булеварда в град Сливен. Съществуващите осветителни тела ще бъдат демонтирани. Ще се разположат допълнителни стълбове и нови осветителни тела. Ще се полагат нови,..
В района на ямболското село Мелница и днес продължава овладяването на огъня, обхванати са около 30000 декара, но към момента разрастването е овладяно. На място и днес са 10 противопожарни екипа, верижна техника продължава да разширява вече..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net