Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шести задържан по случая с незаконния хоспис в Ягода

Снимка: БТА

Има шести задържан във връзка с незаконния хоспис в мъглижкото село Ягода. Това съобщи районният прокурор на Стара Загора Таня Димитрова. Това 62-годишен мъж, доскорошен собственик на обекта, където се оказа, че са задържани и вързвани възрастни хора. 

Според обвинението той се е отказал от лиценза си и е прехвърлил собствеността върху търговско дружество, което стои зад т.нар стаи под наем, където са продължили да приемат за гледане възрастни хора. Днес предстои да му бъде повдигнато обвинение. 

За 72 часа са задържани още двама мъже на 36 и 37 години, включително управителя на обекта, както и три жени работили като гледачки и санитарки в дома. 

В Казанлък темата коментира и председателят на народното събрание Наталия Киселова. Според нея не трябва да се бърза с промени в закона, като трябва да се изчакат институциите да си свършат работата и да се видят причините да се стигне до тук.

Председателят на парламента Наталия Киселова и вицепрезидентът Илияна Йотова са в Казанлък за 122-рите празници на розата.

По публикацията работи: Димитрина Николова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Откриха нова лекоатлетическа писта и спортна площадка в двора на ОУ "Георги Райчев"

С официална церемония в двора на Основно училище „Георги Райчев“ бяха открити нова лекоатлетическа писта и спортна площадка за футбол на малки вратички. Официален гост на тържеството беше кметът на Община Стара Загора Живко Тодоров.  В..

публикувано на 26.11.25 в 18:24
РЗИ, Стара Загора

Безплатни изследвания за ХИВ/СПИН в началото на декември в Стара Загора

Безплатни изследвания за ХИВ ще се провеждат от 1 до 3 декември  в Стара Загора, съобщиха от Регионалната здравна инспекция-Стара Загора. Те са първи етап от Националната антиСПИН кампания, посветена на Световния ден за борба срещу СПИН. Мотото е..

публикувано на 26.11.25 в 16:37

Спад на ПТП за третото тримесечие на 2025 г. в Сливенска област

Спад в общия брой на катастрофите в Сливенска област за третото тримесечие на 2025 година,  но увеличение на загиналите и ранените, бе отчетено по време на заседанието на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата.  Общо за..

публикувано на 26.11.25 в 16:05

Започна работата изграждане на нов водопровод на ул. „Георги Китов“ в Хасково

Реалната работа по изграждането на водопровода на ул. „Георги Китов“ започна.  Общата дължина на водопровода е 1 450,10 м. Предстои да бъдат направени 109 сградни водопроводни отклонения към прилежащите имоти. За нормалната експлоатация на..

публикувано на 26.11.25 в 15:03

Община Стара Загора и Старозагорската света митрополия обявяват конкурс за есе

Община Стара Загора, съвместно с Негово Високопреосвещенство Старозагорския митрополит Киприан и с подкрепата на Центъра за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора, обявява конкурс за есе, вдъхновено от Рождество Христово – празник, който носи..

публикувано на 26.11.25 в 14:59

Първи регионален форум за приобщаващото образование ще се проведе в Стара Загора

Първи регионален образователен форум "Първи стъпки в приобщаването и развитието на потенциала на всяко дете" ще се проведе в Стара Загора. Двудневното събитие ще бъде открито на 1 декември от 10,30 часа в Департамента за информация и повишаване на..

публикувано на 26.11.25 в 14:20

Коледната елха в Стара Загора грейва на 3 декември

Официалното запалване на светлините на коледната елха ще се състои на 3 декември 2025 г. (сряда) на площада пред Община Стара Загора. Начало на тържеството ще даде Коледният парад от 17.00 ч., който ще започне от СУ „Васил Левски“ по бул. Цар Симеон..

публикувано на 26.11.25 в 14:06

Протест за достойно заплащане и в Ямбол

Служителите  от Бюрото по труда  в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното  искане заплатите да са с 20 процента по-високи от януари догодина. Всички служители от  Агенцията по..

публикувано на 26.11.25 в 13:50

И в Стара Загора протестираха за достойно заплащане

Служителите  на Агенцията по заетостта, Агенция социално подпомагане и Инспекцията по труда в Стара Загора се включиха в  националния протест. В Стара Заора протестът се  организира от Синдиката на административните служители „Подкрепа" и КНСБ...

публикувано на 26.11.25 в 13:31

ЦПЛР – Стара Загора отличи младите таланти в националния конкурс „Моят празник“

Центърът за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора (ЦПЛР) обяви резултатите от юбилейното Десето издание на националния конкурс за изобразително изкуство „Моят празник“, който тази година отбеляза рекордна активност.  Официалното откриване..

публикувано на 26.11.25 в 12:01