За повишаване на безопасността на движение по път I-5 Димитровград – Хасково при 285-ти км започна полагането на шумна маркировка в участъка при кръстовището за завода Язаки. С поставянето ѝ ще приключи изпълнението на предвидените дейности за обезопасяване на първокласния път. В следващите дни маркировка ще бъде положена и при 2-и км на път II-76, в района на село Княжево. Двете отсечки, на територията на област Хасково, са включени в Плана за обезопасяване на участъци с концентрация на пътни инциденти.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да спазват стриктно поставената пътна сигнализация и да карат внимателно, спазвайки дистанция. Да се движат със съобразена скорост и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Полицай от Хасково пострада след нападение от група мъже, които демонтирали част от влаковата композиция, дерайлирала край симеоновградското село Пясъчево. Възстановено е движението на влаковете в участъка Любеново-Симеоновград Районна..
Няма да има повишаване на данък сгради в Стара Загора, стана ясно от пресконференция на общинското ръководство. Кметът Живко Тодоров обяви, че ще оттегли предложението си за увеличение с 30% размера на ставката за данъка върху недвижимите имоти - от..
Промените в Закона за движение по пътищата влизат в сила поетапно - на 7 септември, февруари и май догодина. Те обаче трябва да бъдат отразени в наредбите и правилниците на общините. Делян Иванов , директор на Дирекция „Правни дейности, обществен ред и..
Два екипа на пожарната в Сливен ликвидираха за минути пожар, възникнал на покрив с фотоволтаици на производствен цех във фабрика в индустриалната зона край града. Сигналът е получен малко след 14 часа. Към мястото незабавно са изпратени 2 екипа. Пожарът е..
Пострадалият по-рано днес работник на територията на оръжейното предприятие „Арсенал“ - Казанлък е в критично състояние и има опасност за живота му. Това съобщиха от Университетската болница в“ Свети Георги“, където мъжът е приет с тежки изгаряния...
Полицай от Хасково пострада след нападение от група мъже, които демонтирали част от влаковата композиция, дерайлирала край симеоновградското село Пясъчево. Районна прокуратура-Стара Загора съобщи, че извършва разследване по случай в..
Пострадалият по-рано днес работник на територията на „Арсенал“ Казанлък е получил повърхностни изгаряния, оказана му е своевременна и адекватна медицинска помощ и пътува с медицински екип към специализирана клиника в Пловдив. Това съобщиха от..
В Хасково заработи нов линеен ускорител за онкоболни за 7 млн лв. Апаратурата е от най-ново поколение и с него ще се лекуват пациенти от областите Хасково и Кърджали. По данни на болницта на отчет се водят над 13 000 души. Зам.-директорът на МБАЛ..
Инцидент с тежко пострадал работник е станал днес преди обед в "Арсенал" Казанлък. "В 11:15 часа днес е получен сигнал за пострадал водач на транспортно средство на територията на стопански обект в Казанлък. Същият се транспортира към болнично..
На 18 август, малко преди полунощ, в РУ-Казанлък е получен сигнал от 38-годишен мъж за нанесен побой над съседа му – 50-годишен мъж в Казанлък. На място е изпратен полицейски екип, установено е, че около 23.40 ч., в дома му са влезли две лица и са му..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net