Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Гурково подписа три споразумения за финансиране на инфраструктурни проекти

Снимка: Община Гурково

Кметът на община Гурково Кънчо Папазов и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов подписаха три споразумения за финансиране на обекти по инвестиционната програма за общински проекти. Общата стойност на договорите възлиза на близо 1 800 000 лв.

Министър Иванов обяви по време на среща с кметове, че поетапно се обработват всички споразумения, които не са били подписани през изминалата година, за да се осигури реализирането на проектите в общините.

„Очаква се инфраструктурните проекти в община Гурково да стартират в края на лятото. Споразуменията са част от предварително планираните дейности в началото на мандата и са в основата на нашата инвестиционна програма", заяви кметът Папазов. Общо  11 млн. лв. трябва да осигури държавният бюджет за обектите, които ще се реализират тази и следващите години за подобряване на  инфраструктурата в града и селата за подобряване на жизнената среда.

На срещата в Министерството на регионалното развитие участие взе и главният счетоводител на общината Мария Коева. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ивайло Балабанов (1945-2021)

Журналисти от Хасково подаряват книги от Ивайло Балабанов на местните общински съветници

Инициативният комитет, внесъл предложението за посмъртно удостояване на поета Ивайло Балабанов със званието "Почетен гражданин на Хасково" се надява до 8-ми септември, когато е празникът на града, общинските съветници да прегласуват решението, с..

публикувано на 28.08.25 в 09:58

Пожар възникна в НОИ - Стара Загора, сградата е затворена до 13 часа

Пожар е възникнал в сградата на НОИ в центъра на Стара Загора тази сутрин, съобщиха очевидци. Късо съединение в осветително тяло в приемната на първия етаж е причината за пожара. Няма пострадали хора, съобщи вр.и.д. директор на института Златка Колева. От..

публикувано на 28.08.25 в 09:31

Потушен е пожарът в МБАЛ - Хасково, предстои оценка на щетите

Потушен е пожарът, избухнал снощи в МБАЛ - Хасково, където се наложи евакуирането на 11 пациенти от урологичното отделение. Пожарът пламна в хасковската урология малко след 20.30 часа. Огънят е тръгнал от вътрешно тяло на климитак, който е..

публикувано на 28.08.25 в 08:35

Трети задържан за нападението над директор на социално заведение в Димитровград

Трети задържан за нападението над директора на Центъра за обществена подкрепа в Димитровград.  Полицията е арестувала снощи към 20 часа 34-годишен хасковлия, за който се смята, че е шофирал колата, с която са се придвижвали извършителите.  Вчера към 9..

публикувано на 28.08.25 в 07:29
Гарата в село Зимница

Зам.-министърът на транспорта ще открие ремонтираната жп гара в село Зимница

Ремонтът на жп гарата в село Зимница, както и рехабилитацията на контактната мрежа в гарите Зимница и Стралджа са приключени , информираха от Националната компания  "Железопътна инфраструктура" Днес зам.- транспортният министър Любен Нанов ще открие..

публикувано на 28.08.25 в 07:05

Слънчево ще е времето в четвъртък

Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Източна България до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°. В планините ще бъде слънчево и благоприятно за туризъм . Ще духа слаб вятър от..

публикувано на 28.08.25 в 06:32

Евакуираха пациенти от Хасковската урология заради пожар

Пожар пламна в хасковската урология малко след 20.30 ч. Пламъците са тръгнали от вътрешно тяло на климатик, който е монтиран тази сутрин. Няма пострадали, но са евакуирани 11 пациенти от отделението. Имало е обгазяване и силно задимяване на етажа...

публикувано на 27.08.25 в 21:00
Мариана Петрова

Заплашиха и замериха с фекалии директор на общински социален център в Димитровград

Директорът на Центъра за обществена подкрепа в Димитровград – Мариана Петрова е станала жертва на посегателство. Днес тя е била залята с две кофи с фекалии. По думите й извършителят е млад, слаб мъж, който е бил облечен със скафандар. Петрова съобщи за..

публикувано на 27.08.25 в 18:47
Заседание на областната епизоотична комисия в Стара Загора.

Над 2 хил. животни са унищожени от четири огнища на шарка в област Стара Загора

Над 2 хил. са унищожените животни в установените четири огнища на шарка по дребни преживни животни в област Стара Загора. Това стана ясно по време на заседание на епизоотичната комисия, свикана от областния управител д-р Неделчо Маринов. Досега..

публикувано на 27.08.25 в 17:49

Подновява се заплащането за "Зелената зона" в Стара Загора

От петък - 29.08, в Стара Загора отново ще се паркира срещу заплащане в границите на обособената „Зелена зона“ на града, съобщи на брифинг зам.-кметът Радостин Танев като уточни, че дотогава няма да се налагат глоби. Заради решение на Административния..

публикувано на 27.08.25 в 16:54