Моника Михова от СК „Траяна триатлон“ завърши на второ място в колоездачната обиколка на Словения във възрастова група момичета до 14 години. Това тя стори като част от българския национален отбор по колоездене, в който бе поканена заради своите качества и потенциал.
В Словения Моника спечели първите два етапа, в които беше с бялата фланелка, финишира втора в третия етап и четвърта в четвъртия, което и отреди сребърния медал в генералното класиране, съобщи за Радио Стара Загора треньора на СК „Траяна триатлон“ Мартин Гарчев, с уточнението, че в националния отбор на България Моника е била представител на Колоездачен клуб „Траяна“.
Той допълни, че това е голям успех за Моника Михова, която с подобни участия трупа безценен международен опит.
Следващото силно международно състезание пред младата старозагорка ще бъде в Австрия в края на месец август.
В Ботевград през миналия месец бе проведено Държавното първенство по бокс за мъже. Клуб „Стара Загора“ бе представен единствено от състезателя в тежка категория Георги Луков. „ Той загуби на старта “, съобщи за радио „Стара Загора“ Георги..
"Берое" подписа договор с централния нападател Йесид Валбуена. Той идва в клуба като заместник на продадения в ЦСКА-София голмайстор на миналото първенство Леандро Годой. Йесид Валбуена е роден на 9 май, 2001 година в Меделин, Колумбия...
"Очаква ни трудно гостуване на новака "Нефтохимик". Мачът ще се играе на градския стадион в Българово. Ще има навярно доста фенове от Бургас, Все пак отборът им сега влезе в третото ниво на футбола след доста години и има еуфория. Определено не съм..
През следващите седмици възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ ще почиват. На 25 август те ще подновят тренировки. В началото на следващия месец в столицата предстои турнир, а старозагорското участие в него е под..
В Дубай завърши Световното първенство по ММА за възраст до 18 години. България бе представена от 16 малки бойци. „ Имаше изключително голяма конкуренция, 3 000 деца от 60 държави, постоянно расте броя участници, конкуренцията е жестока “,..
В Шатору, Франция, се провежда Европейското първенство по спортна стрелба. Днес е надпреварата за смесени отбори, дуети, съставени от юноша и девойка. Възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ и наставника Георги Кочеренко Мария..
Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" привлече в редиците си второ чуждестранно попълнение - Дашон Парсънс . 30-годишният американец завършва колежа на Портланд през 2017 година. След това кариерата му преминава през няколко различни континента, играейки в..
Възпитаникът на старозагорския клуб по борба „Берое“ Григор Чернаков е в София с националния отбор за юноши до 20 години. Лагерът е подготвителен за предстоящото от 17 август Световно първенство, на което България е домакин. Григор ще участва в..
Мъжкият баскетболен "Берое" обяви първото си чуждестранно попълнение за новия сезон. Това е Дарайъс Куизънбъри. Американският гард е играл за университетите Youngstown State и Fordham преди да направи своята крачка към Европа. През сезон 2023/2024..
В момента треньори и състезателки от ВК „Берое“ са във ваканция и си почиват. В началото на следващия месец те отново ще подновят подготовка. „ Развиваме дейност и гледаме напред, към новия сезон, ще отидем на едноседмичен лагер в Китен “,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net