Завършила е подмяната на ВиК мрежата в село Турия, информират от пресцентъра на община Павел баня. С този етап на проекта вече е подменена инфраструктурата по 9- километровото трасе в Турия, град Павел баня и село Виден. Съвместната работа на Общината и ВиК –Стара Загора продължава и в други населени места в павелбанско.
Няма опасност населението да остане без питейна вода, въпреки горещите дни, уверяват от община Павел баня.
Продължава работата и по асфалтиране на пътя от сградата на полицията в Павел баня до село Турия и хижа Каваклийка. Пътният участък не е ремонтиран повече от 30 години. Очаква се ремонтът до края на годината да приключи ремонтът по цялото трасе.
В курортния град се подменят бордюри, правят се тротоарни пространства и се ремонтират пътни участъци. Това обаче не пречи на туристите, които са изпълнили хотелите, уверяват от общината.
”Още сме в начало на месец юли и градът ни продължава да е пълен с туристи. Тази вечер за всички тях и за местните жители сме подготвили един прекрасен концерт на Диана Дафова. Той започва в 20:00 часа на Лятната сцена в центъра на града и е част от “Павелбанско лято”. Така че всеки е добре дошъл!”, допълни кметът Бесоолу.
Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на автомагистрала "Тракия". Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара Загора. МВР представи интерактивна карта, която отчита катастрофите у нас Инцидентът на..
57- годишен моторист е починал при катастрофа с автомобил край павелбанското село Осетеново. Инцидентът е станал на Подбалканския път след разклона за селото минути след 13ч.. Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара..
Дете на 3 години е с опасност за живота след катастрофа на автомагистрала "Тракия". Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР - Стара Загора. Инцидентът на магистрала "Тракия" е настъпил в 09:20 часа тази сутрин на километър 164 в..
Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над източната половина от страната, а в следобедните часове и над планинските райони в Западна България, но ще е без съществени валежи. Вятърът ще е слаб, предимно от..
Непоносимост към котки и здравословни проблеми свързани с животните са мотивите за жестокото убийство на улична котка в Сливен преди седмица. Това обявиха днес от полицията и коментираха, че действията му са били особено жестоки спрямо беззащитното..
Син е убил майка си тази сутрин в Сливен, съобщиха от полицията. Престъплението е извършено рано тази сутрин около 6.00 часа в квартирата, където двамата са живеели. Сигналът за убийството е подаден на телефон 112. Жертвата е 68-годишна. Не са..
Временна организация на движението е обявена в района на чирпанското село Могилово за провеждането петото издание на рок фестивала в Долината на виното. Събитието се открива днес и продължава до неделя, като на сцената в Могилово ще излязат 14..
С рисуване на градските пейзажи на Стара Загора и фотографиране на различни части от града, децата от Центъра за подкрепа на личностното развитие се включиха в лятната кампания „Хайп за доброто“, организирана от Община Стара Загора. Целта й е да..
Два нови Центъра за специализирани здравно-социални грижи за деца с увреждания и потребност от постоянна медицинска грижа бяха официално открити в Стара Загора. В тях ще се отглеждат общо 16 деца. На церемонията по прерязване на лентата присъстваха..
За близо месец в страната са разкрити 12 незаконни домове за възрастни хора. В тях са открити над 400 души, някои от които са били в тежко състояние. Това съобщи министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Днес той награди..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net