Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Последен летен шампионат пред плувци от клуб „Траяна“


От петък до неделя в Пловдив ще бъде проведено Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст. Състезанието е последния за годината от летните шампионати в 50 метров басейн. Старозагорският клуб „Траяна“ ще бъде представен от 17 плувци. "Надявам се да бъдем сред най-добрите отборно, имаме надежди за медали и очакванията ни са за силно представяне на старозагорската школа“, заяви пред радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба. Възпитаници на клуба участваха и се представиха силно в две състезания. Първото от тях бе петото издание на домакинския турнир „Синьо лято“, в който участваха около 300 деца от 29 български клуба. В тази надпревара домакините се представиха със 70 участници. В София бе Държавното първенство за мъже и жени и юноши и девойки. В него се изявиха над 500 участници от 60 клуба, сред които и почти всички национални състезатели. От „Траяна“ стартираха 18 плувци.

Подробности за участието на клуб „Траяна“ в двете състезания – в прикачения файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Три отличия извоюваха български бойци на световно първенство

В Дубай завърши Световното първенство по ММА за възраст до 18 години. България бе представена от 16 малки бойци. „ Имаше изключително голяма конкуренция, 3 000 деца от 60 държави, постоянно расте броя участници, конкуренцията е жестока “,..

публикувано на 06.08.25 в 14:02

Мария Атанасова със сребро в Европа

В Шатору, Франция, се провежда Европейското първенство по спортна стрелба. Днес е надпреварата за смесени отбори, дуети, съставени от юноша и девойка. Възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ и наставника Георги Кочеренко Мария..

публикувано на 05.08.25 в 09:57

Баскетболист с добра визитка пристига в Стара Загора

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" привлече в редиците си второ чуждестранно попълнение - Дашон Парсънс . 30-годишният американец завършва колежа на Портланд през 2017 година. След това кариерата му преминава през няколко различни континента, играейки в..

публикувано на 04.08.25 в 16:35

Григор Чернаков се готви за световно първенство

Възпитаникът на старозагорския клуб по борба „Берое“ Григор Чернаков е в София с националния отбор за юноши до 20 години. Лагерът е подготвителен за предстоящото от 17 август Световно първенство, на което България е домакин. Григор ще участва в..

публикувано на 04.08.25 в 13:56

Баскетболният "Берое" обяви първи чужденец за новия сезон

Мъжкият баскетболен "Берое" обяви първото си чуждестранно попълнение за новия сезон. Това е Дарайъс Куизънбъри. Американският гард е играл за университетите Youngstown State и Fordham преди да направи своята крачка към Европа. През сезон 2023/2024..

публикувано на 01.08.25 в 14:47

Във ВК „Берое“ мислят за новия сезон

В момента треньори и състезателки от ВК „Берое“ са във ваканция и си почиват. В началото на следващия месец те отново ще подновят подготовка. „ Развиваме дейност и гледаме напред, към новия сезон, ще отидем на едноседмичен лагер в Китен “,..

публикувано на 01.08.25 в 14:47

Силно представяне на грации от „Берое“

Възпитанички на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Берое“ се представиха силно на турнир в Италия. В „Сардиния Къп“ участваха над 200 гимнастички. 11-те старозагорки завоюваха отличия във всички категории, както и специални..

публикувано на 31.07.25 в 10:17

Калина Стоянова: Доволна съм от своето представяне в Истанбул

От 21 до 27 юли 2025 година в град Истанбул се проведоха Европейските младежки пара игри. Участваха повече от 650 спортисти от 33 държави. Единствената представителка на България беше плувкинята Калина Стоянова, родена през 2012 година.  Сред много..

публикувано на 30.07.25 в 10:11

Община Стара Загора изгражда Ложа на ветераните на стадион "Берое"

Със специален плакет и торта по случай своята 60 годишнина днес в Община Стара Загора бе почетен легендарния вратар на „Берое“ от близкото минало Ивко Ганчев. Той бе приветстван лично от кмета Живко Тодоров, който го поздрави за спортните му успехи и..

публикувано на 29.07.25 в 16:50

Иван Колев: Расте силно поколение лекоатлети в България

Иван Колев е президент на Българската федерация по лека атлетика от близо 2 години. В петък, 1 август предстои Общо събрание на федерацията, на която ще бъде избран нов Управителен съвет и след това и президент, който ще ръководи следващите 5 години..

публикувано на 29.07.25 в 14:38