2-ра Тунджанска механизирана бригада в Стара Загора отбелязва 27 години от създаването си. Водосвет за здраве във воеенното поделение отслужи Маркианополския епископ Богослов и духовници от Старозагорската митрополия. Наградени бяха военнослужещи и цивилни служители от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада.
Областният управител на Стара Загора д-р Неделчо Маринов връчи и почетен знак на администрация на командира на 2-ра Тунджанска механизирана бригада бригаден генерал Мирослав Костадинов.
Генералът поздрави военнослужещите и заяви, че в бригадата няма неизпълнени задачи.
„По полигоните в страната и чужбина, при мисиите в чужбина, в които участваме, при операцията на границата и оказването на помощ на населението при бедствия - навсякъде военнослужещите от бригадата са изпълнявали с чест и достойнство тяхната служба”, каза генерал Костадинов.
Областният управител д-р Неделчо Маринов също благодари за съвместната работа.
“Няма да пропусна възможността да изразя своята благодарност затова че сме заедно през всички тези дни и години, заедно във всички предизвикателства, както това лято, така и във всички онези ситуации, в които Вие сте изпълнявали Вашия дълг. Гордост за българската армия и пример как се служи на родината!”, каза Неделчо Маринов.
Камион е иззет от собственика, заради използването му за незаконно изхвърляне на отпадъци в Стара Загора. За това информира секретарят на община Стара Загора Николай Диков в профила си във Фейсбук. Той уточнява, че превозното средство, използвано за..
Дневен център няма да се изгражда на територията на Дома за хора с физически увреждания в Стара Загора. Това заяви кметът на Стара Загора Живко Тодоров, който днес се срещна с настанени в институцията. Хората в Дома се притесняваха, че проектът..
На 6 септември (събота), по повод Деня на Съединението на България, Регионален исторически музей – Стара Загора ще бъде отворен за посещение с вход свободен от 10.00 ч. до 18.00 ч. Тази година, поради извършващите се ремонтни дейности в парк..
Над 30 литра на квадратен метър е падналият дъжд снощи в Котел, който наводни няколко улици в града, съобщават от общината. Няма сигнали за поражения по инфраструктура, движима и недвижима собственост, както и пострадали хора и животни. Снощи..
Безвъзмездните кръводарители в Стара Загора от днес ползват безплатен еднократен достъп до девет туристически обекта в града. Инициативата цели насърчаване на дарителството и популяризиране на туристическите обекти и се осъществява от Районния център..
Нов скоростен рекорд на лек автомобил от 227 километра в час е засечен от камерите на полицията в сливенския участък на автомагистрала "Тракия". Друг водач е засечен да се движи със 180 километра в час при ограничение на скоростта от 140..
На 1 септември Спортно училище „Тодор Каблешков“ в Стара Загора откри новата учебна година. По традиция в учебното заведение първи бият училищния звънец. 260 е броят учениците в учебната 2025/2026г., която е 52-а за старозагорското..
Община Хасково, Военно формирование 52 740 Хасково и Военно формирование 22 280 Корен организират тържествено честване на 140 години от Съединението на България. Тържественият ритуал по поднасяне на венци и цветя ще започне в 11:00 часа на 6..
72-та колоездачна обиколка на България ще премине през Казанлък, като във връзка със събитието се налагат временни ограничения на движението днес и утре, информират от общинския пресцентър. Днес Града на розите е домакин на финала на втория..
Поради авария временно се спира водоподаването в старозагорските села Загоре, Маджерито, Малко Кадиево и с.Хан Аспарухово, информират от ВиК-Стара Загора. От там уточняват, че в ранния следобед трябва да бъдат отстранени проблемите. Отново..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net