Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Само 3 нарушения на общински наредби в Стара Загора през изминалата седмица

Снимка: Община Стара Загора

Едва три нарушения на наредбите на Община Стара Загора са били констатирани през седмицата между 22-ри и 29-ти септември 2025 г., сочи  справката на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“.

Поредният случай на безотговорно замърсяване на околната среда, който е регистриран са изхвърлени боклуци на поляна преди табелата за село Хрищени. Престъпен е текстът на чл. 18 от Наредбата за обществения ред в Община Стара Загора. 

От Звено „Инспекторат“ припомнят, че на много подобни места има видеонаблюдение, така че за гражданите е много по-удачно да използват площадката за разделно събиране на отпадъците в кв. „Железник“, чието работно време е всеки ден от 9.30 до 18.30 часа, с обедна почивка между 13.30 и 14.30 часа. Персоналът на площадката работи 7 дни в седмицата, включително и през уикенда, с изключение само на официалните празници.

Другите две нарушения през последната септемврийска седмица са на Наредбата за обществения ред при използване на превозни средства и общи площи на територията на Община Стара Загора. Текстът му забранява съхраняването на излезли от употреба, изоставени регистрирани или катастрофирали моторни превозни средства по улици, тротоари, площади и междублокови пространства.

През миналата седмица наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лв.  са 268 броя.


По публикацията работи: Десислава Крачолова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стара Загора отново търси своите млади математици

Стара Загора за четвърта поредна година ще се превърне в сцена за млади математически таланти. Фондация „Математика без граници“ и Фондация „Миню Балкански“ отново обединяват усилия в инициативата „Стара Загора търси математически таланти“ –..

обновено на 16.11.25 в 16:10

Полицията разследва отвличането на 21-годишна жена от Симеоновград

Полицията разследва отвличането на 21-годишна жена от Симеоновград от централна улица в Свиленград. Случаят е от вчера, а като основен заподозрян е арестуван мъж от Свиленград, с прякор Шрек. Заедно с него в ареста като съпричастни към случая са още..

публикувано на 14.11.25 в 18:56

Задържаха Шрек за отвличане на 21-годишна жена в Свиленград

Полицията разследва отвличането на 21-годишна жена от Симеоновград от централна улица в Свиленград. Случаят е от вчера, а като основен заподозрян е арестуван мъж от Свиленград, с прякор Шрек. Заедно с него в ареста като съпричастни към случая са още..

обновено на 14.11.25 в 18:35

Български младежки воден парламент обсъжда в Стара Загора идеи за опазване на водите и устойчиво развитие

Стара Загора е домакин на ХIV-та Парламентарна сесия на Българския младежки воден парламент , която се откри този следобед в Гимназия за преподаване на чужди езици (ГПЧЕ) ,,Ромен Ролан“ . Форумът ще се проведе до 16 ноември. Неговото мото е ,,Капка..

публикувано на 14.11.25 в 17:06
ПГСАГ “Лубор Байер”, Стара Загора

Ученици от Стара Загора се събират, за да „проектират“ града на бъдещето

Клуб „Дебати“ и клуб „Философско ателие“ към Център за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора, в партньорство с ПГСАГ „Лубор Байер“, организират философска работилница с дискусия на тема „Човек и пространство. Как си представям града на..

публикувано на 14.11.25 в 16:30

Община Стара Загора обяви обществена поръчка за ремонта на Художествената галерия

Вчера бе стартирана процедурата по избор на изпълнител за ремонта на Художествената галерия - бившите Хали на Стара Загора, съобщи зам.-кметът с ресор „Устройство на територията, строителство и безопасност на движението“ арх. Мартин Паскалев...

публикувано на 14.11.25 в 16:20

Избират изпълнител за ремонта на Художествената галерия

Започнала е процедурата по избор на изпълнител за ремонта на Художествената галерия - бившите Хали на Стара Загора, съобщи зам.-кметът с ресор „Устройство на територията, строителство и безопасност на движението“ арх. Мартин Паскалев, цитиран от..

публикувано на 14.11.25 в 16:10

Иван Хиновски: Особеният управител ще се изправи пред сериозни предизвикателства в управлението на „Нефтохим“

По всяка вероятност България ще получи дерогация от американската страна за санкциите срещу „Лукойл“. Тази прогноза за Радио Стара Загора направи енергийният експерт Иван Хиновски от „Българския енергиен и минен форум“. По думите му драстичен скок в..

публикувано на 14.11.25 в 16:01

Нова авария на магистралния водопровод към Хасково

Екипи на ВиК работят по отстраняването на авария на магистрален водопровод от помпена станция "Ябълково" към Хасково, съобщават от водното дружество. Аварията е от Караман тепе към Трети подем.  Възможно е с нарушено водоподаване да са кварталите..

публикувано на 14.11.25 в 15:40

90 абсолвенти на Медицинския колеж получиха своите дипломи

На тържествена церемония в Културен център Стара Загора 90 абсолвенти на Медицинския колеж към Тракийския университет в Стара Загора положиха медицинска клетва и получиха своите дипломи. Те са завършили успешно тригодишното обучение в специалностите..

публикувано на 14.11.25 в 15:19