Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинският плувен басейн в Сливен вече е ремонтиран и отворен за посетители

Общинският плувен басейн в Сливен вече е ремонтиран и отворен за посетители от началото на месеца. Стойността на ремонтните дейности е 200 000 лева с ДДС, каза за Радио Стара Загора Камен Костов, заместник-кмет на Сливен.

"Ремонтирани са съблекалните, както и санитарното помещение за спасители. Извършен е ремонт и на ВиК инсталациите.Премахнати са старите корозирали тръби, като на тяхно място са монтирани нови полипропиленови водопроводни тръби за студена и топла вода. Канализационни тръби са заменени с нови PVC тръби. Старите плочки по стените и настилката по подовете също са премахнати. Положен е  противохлъзгащ гранитогрес с хидроизолация под него и други, свързани с тази дейност. Стените с височина над 2 м и таваните са шпакловани и измазани с водоотблъскващ латекс."

Освежаването и ремонтът на общинския плувен басейн са част от мащабен проект, за който в годините до тук общината е вложила около милион лева. 

Съоръжението разполага и с една от най-модерните пречиствателни системи у нас, допълни Костов. Ползватели на басейна в Сливен са 2500 любители на плуването, сред които 100 деца от града, които тренират целогодишно с четирима треньори. 

Амбицията на местната власт е да запази таксите символични и  непроменени -  в зависимост от възрастта на ползвателите те започват от 3 и достигат до 11 лева в най-натоварените дни за посещения. Предвидени са и карти - за 10 посещения цената е 60 лева за възрастни, за деца под 10 години - 20 лева, а за ученици над 10 години - 40 лева. 

През изминалата година издръжката на басейна е била на стойност 370 000 лева. 

По публикацията работи: Николета Петрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Старозагорският окръжен съд остави в ареста обвиняемите за кражба на 7 тона дизелово гориво

Четиримата задържани за източване на 7 тона дизелово гориво от тръбопровод на "Лукойл" остават за постоянно в ареста, реши Окръжен съд – Стара Загора. Съдът прие, че от събраните до момента материали по досъдебното производство може да се..

публикувано на 09.11.25 в 16:52
Проход на републиката

Възстановено е движението през Прохода на Републиката

Възстановено е движението по пътя Гурково –  Дебелец  през Прохода на Републиката в района на Мишеморков хан. По-рано през деня тежка катастрофа между лек автомобил и тир затвори за движение Прохода на Републиката. В района на великотърновското..

публикувано на 09.11.25 в 16:39

Ген. Атанас Атанасов: Придобиването на "Лукойл" от БЕХ крие рискове

Евентуалния особен управител на „Лукойл" да установи контрол над компанията, за да може парите от търговията от горива да не отиват в Русия. Така лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов видя ролята на държавата в казуса с бургаската рафинерия, след заседание..

публикувано на 09.11.25 в 15:53

С курбан за здраве Иван Шутов благодари на жителите на община Болярово за подкрепата

На Деня на Свети Архангел Михаил – 8 ноември, в храма на град Болярово беше отслужен курбан за здраве, даден от Иван Шутов – лесничей от общината, който изрази своята дълбока благодарност към съгражданите си за подкрепата, оказана му в най-трудния момент от..

публикувано на 09.11.25 в 15:00

Три нови договора за строителни дейности подписа кметът на община Болярово Христо Христов

Кметът на община Болярово Христо Христов подписа три нови договора за изпълнение на строителни обекти на територията на общината. Договорите са част от активната инвестиционна политика на местната власт за подобряване на социалната, техническата и..

публикувано на 09.11.25 в 14:53

Обвиняемите в източване на гориво от тръбопровод на "Лукойл" отричат да са извършвали престъплението

Старозагорският окръжен съд решава дали да остави за постоянно в ареста четиримата обвиняеми за източване на 7 тона дизелово гориво от тръбопровод на „Лукойл“.  В съдебната зала адвокатите на всички задържани пледираха, че приложените към момента..

публикувано на 09.11.25 в 14:28

Съдът в Стара Загора решава дали четиримата задържани за източване на гориво от тръбопровод на "Лукойл" да останат в ареста

В Окръжен съд – Стара Загора се гледат мерките на четиримата задържани  за незаконно източване на гориво от тръбопровод на „Лукойл“. На всеки от тях са повдигнати по две обвинения. Внесеното от прокуратурата искане е за най-тежката мярка, каза..

публикувано на 09.11.25 в 12:33

В Окръжен съд - Стара Загора ще се гледат мерките на задържаните за източване на гориво от тръбопровод на „Лукойл“.

Съдът в Стара Загора решава дали четиримата задържани за незаконно източване на гориво от тръбопровод на „Лукойл“ ще останат в ареста. По данни на разследващите, мъжете действали организирано, като пробивали тръбата и чрез специално изградено..

публикувано на 09.11.25 в 10:00

Кукленият театър в Сливен посреща зрители на втората си премиера

Държавният куклен театър в Сливен очаква най-малките си почитатели от 3 до 6 г. на своя премиерен спектакъл „Не излизай сам навън!“  днес, от 11 ч. „Историята на 5 годишната Цвети ще запознае децата с правилата за движение и безопасност на пътя, -..

публикувано на 09.11.25 в 08:15

Осем квартала на Сливен останаха без вода над 24 часа заради ремонтни дейности

Осем квартала на Сливен и вилна зона останаха повече от 24 часа без вода, заради планови строително монтажни работи по свързване с резервоар „Бункера" по т.нар. Воден цикъл. Според съобщението на сайта на ВиК оператора водата е спряна вчера в 8.00..

публикувано на 08.11.25 в 16:54