Решението на Фед подкрепи златото и петрола

Фючърсите върху петрола със срок на доставка през ноември записаха повишение след заседанието на Фед. Данните за запасите показаха спад с около 6.2 млн. барела като предварителните прогнози на анализаторите бяха за понижение от 3.25 млн. барела. Данните за запасите от бензин са намалелис 3.2 млн. барела. Очакваше се понижението да бъде само с 1.4 млн. Над 2.5 млн. барела е разликата между предварителните очаквания и действителната стойност.

Това намаляване успя да засенчи ръста на петролните запаси в Къшинг, Оклахома. Последните данни показаха ръст с 536 000 барела. Данните от Американския петролен институт показаха намаление от 7.497 млн. барела спрямо предходната седмица, когато петролните наличности се увеличиха с 1.440 млн. Очакванията на икономистите тук бяха за ръст до 3.250 млн. барела, но това не се случи.

В крайна сметка данните изстреляха цената на черното злато до 46.45 долара. По време на заседанието на Фед, цената на черното злато се движеше в границите 44.91-45.34 долара.

Решението на Американската централна банка да остави основната лихва непроменена даде подкрепа на петрола и той нарасна до 45.65. Черното злато затвори над 21- периодната плъзгаща се средна, устремявайки се към тест на 100- дневната на 46.20 долара.

Ако цената се задържи над 100- дневната пълзяща средна, следващата съпротива ще е 47.33 (нивото от 22 август), последвана от 48.29. Пробив надолу към 21- периодната би довела до тест на нивото при 45.05 както и на 50- дневната плъзгаща се средна на 44.65.

Решенията на Фед и ЯЦБ доведоха до ръст и при златото

Благородният метал се възползва от непроменените монетарни политики на Федералния резерв и на Японската централна банка като по време на северноамериканската сесия достигна 1328 долара за тройунция. В четвъртък металът продължи с доброто си представяне, успявайки да се изкачи до 1342 долара. От ЯЦБ казаха, че е възможно ново разхлабване на паричната политика чрез разширяване на паричната база, докато Фед намекна за повишаване на лихвите през декември.


Бул Тренд Трейдър




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10