Още 13 държави, сред които Белгия, Дания, Франция и Румъния не са променили националното си законодателство в съответствие с това изискване и също са получили предупредителни писма, като първа стъпка от наказателната процедура, която в бъдеще може да стигне до съд и налагане на глоби.
Желанието на Еврокомисията е промените в изборните правила да станат факт преди вота за нов Европейски парламент през май.
Преподавателят по европейско право Атанас Семов коментира в интервю, че неуведомяването на ЕК за това, че изискваната норма се вгражда в българското законодателство също може да се повод за санкции. В тази ситуация обаче няма особена политическа драма, смята Атанас Семов. Чуйте какво каза още той.
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
Радослав Бимбалов, писател, общественик и предприемач, направи равносметка за изминалата 2024 година в ефира на предаването "Нашият ден". Той разгледа..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg