Започва кампанията за подаване на заявления от кандидатите за директни плащания за обработваеми земи - съобщават от Министерството на земеделието. Малко над 1 млрд. лева ще получат фермерите по тази схема.
Кампанията започва с известно закъснение, което според агроведомството, ще бъде наваксано. Кандидатите могат да заявяват площите си до 15-и май. Ако не успеят в този срок, позволено е да подават искания до 9-и юни, но тогава ще търпят санкция от 1 процент за всеки ден закъснение.
Новото тази година е схемата за преразпределително плащане. Тя предвижда по-високо плащане на площ за първите 300 дка. Ето защо кандидатите трябва да подадат общо заявление за директни плащания, където да отбележат, че искат да получат субсидии и по схемата за преразпределителни плащания. Прилагането на тази схема цели по-равномерно разпределение на европейските пари, като се насочват средства към малките стопанства.
Информационна кампания за популяризиране на възможностите, предоставяни от Гаранционната схема към Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 година събра земеделци в Търговище днес. По време на срещата експерти разясниха на фермери с одобрени..
В рубриката "Културен код" на Terra Култура гостува поетът Денис Олегов – носител на Националната награда за поезия "Владимир Башев" (2025) . В ефир..
В Историческия музей - Стрелча се откри мултимедийната инсталация "Поздравъ отъ Стрелча", посветена на стопанското и културно развитие на нашето село в..
В рубриката "Разговорът" темата е развитието на българските уеб проекти и основните тенденции, които оформят дигиталната среда у нас. Повод за разговора..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg