Няколкостотин души протестираха в Белфаст, Северна Ирландия, в подкрепа на лидера на северноирландската партия Шин Фейн, Джери Адамс, арестуван във връзка с убийство, извършено през 1972 г.
Джери Адамс бе разпитван в продължение на 17 часа дневно от детективите, разследващи убийството на Джейн Маконвил. Лидерът на Шин Фейн, който отрича да има нещо общо с убийството, прекара четвърта нощ в ареста, като полицията разполага само с още половин ден преди да вземе решение дали той да бъде обвинен или освободен.
Междувременно стотици привърженици на Джери Адамс протестираха в Белфаст в негова подкрепа. В протеста взеха участие и високопоставени фигури от ръководството на Шин Фейн. Заместник-председателят на партията Мартин Макгинес заяви в реч пред участниците в протеста, че ареста на Джери Адамс е част от политически опит на някои полицейски кръгове да си разчистват стари сметки, независимо от политическата цена.
Официалното становище на Шин Фейн е, че арестът е премерен акт преди метните избори след три седмици.
На днешния 21 февруари в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" ще се състои среща-разговор с изтъкнатия археолог академик Васил Николов. Темата на..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Какво представляват окупираните украински територии и бригада "Азов" днес. Разказва от първо лице в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Горица..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg