В Добрич все още има нужда от техника и доброволци за разчистването от калта и тинята след наводненията. Водата в града е негодна за пиене.
Живеещите около дерето твърдят, че то не се почиства и продължават да питат кой е виновен:
За 50 години само веднъж е чистено дерето, казва един от хората.
4-5 дни нито един от общината и областната управа не даде отговор на въпроса "Защо се случи, откъде дойде тази вода". Можеше с един автомобил 50 км да се навъртят и да се види, че това са от язовирите, допълва друг.
Концесионерът на язовира в Плачи дол Иво Пенчев отхвърли обвиненията. Хората обаче продължават да намират риба в локвите.
В залетите от пороя фирми чакат оценката на застрахователите. Над 200 са подадените заявления от земеделски производители в Добричко.
Жътвата ще е тежка, ще има допълнителни разходи.
На практика може би 80 % от полето е налягало, обясняват земеделци.
На места има плахи опити за жътва на ечемик. Кога ще започне жътвата на пшеницата зависи от времето.
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg