Близо 50 слаби места в системата на здравеопазването е установил правителственият Център за противодействие на корупцията, известен като БОРКОР. Само за периода януари 2013-а - юли 2014-а година 13 болници са купили ненужни им лекарства за 59 милиона лева. За голяма част от ползваните медикаменти въобще не са проведени обществени поръчки, което е предпоставка за корупция, обяви директорът на центъра Бойко Великов:
Централизираните търгове са само една от възможностите за ограничаване на корупцията. Ние сме анализирали 14 области, които имат пряко отношение към лекарствената политика и търговията с лекарства. Открили сме 46 слаби места или рискови зони. Регулацията на производството, вноса и търговията с лекарства, различните разрешителни режими създават условия за корупция и там са необходими промени. На следващо място поставяме правилата и реда за регулиране и регистриране на цените на лекарствата. Ролята и мястото на Националния съвет по цени и реимбурсация е значителен.
Проверка на Държавната финансова инспекция в 13 болници в страната е установила нарушения при обществените поръчки. Директорите на лечебните заведения не са провеждали задължителните публични търгове.Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg