С двойствени чувства изслушах новините от срещата на Бойко Борисов с младежите от ГЕРБ във Варна. По време на срещата премиерът изчислил, че парите за три магистрали са потънали в КТБ.
От една страна си казах:
Тюх, да му се невиди, инфраструктурата ни закъса още повече.
От друга страна, лошото и вечно недоволното в мен ме ръчкаше и повтаряше:
Хе-хе, ама това е добре, щото как щяхме да ги обгрижваме тези „още три магистрали".
Това, „лошото и вечно недоволното в мен”, преди време, беше прочело някъде, че започва ремонт на най-увредените участъци от магистралите „Тракия” и Хемус”, заради което в следващите месеци скоростта на движение по тези участъци ще бъде ограничена до 90 км/ч.
Веднага си казах:
Сбогом, бързо пътуване от София до морето, кой знае докога.
И друго си казах:
Какво ще е това строителство на магистрали, с които трябва да се гордеем, щом те не са обезопасени от наводнения и свлачища?
И веднага се сетих, че пак бях чела някъде за магистрала „Струма” и магистрала „Люлин”, дето на едната свлачищата причинили пукнатини, а на другата затрупали едното платно. Голяма работа се отвори на Агенция „Пътна инфраструктура” с тези магистрали и най-вече с тяхното поддържане, дето се казва, из основи.
Все по-решаващо важно е малките животновъдни ферми да могат сами да преработват млякото си по наредба 26. Това е само една от причините фондация "Пендара" да се включи в организирането на курс по сиренарство, който ще се проведе през октомври в гр. София. Основен лектор в този курс е биологът Цветан Димитров, производителят на зеленото сирене от..
Какво следва за Украйна след срещата между специалния пратеник на САЩ за Близкия изток Стив Уитков и президента на Русия Владимир Путин в Москва? Защо украинският сайт "Бесарабски фронт" след началото на войната в Украйна през 2022-ра започва да излиза на български език и как се опитва да разобличи руската пропаганда у нас, коментира в "Мрежата" по..
Снежана и Михаил Караянчеви живеят в с. Здравец край Варна и градината в двора на къщата им е истински предцивилизационен рай. В нея липсва само растението, за което не сте си помислили, докато четете този текст. Културите там съжителстват в хармония, а градинарите Снежана и Михаил не обработват почвата. Нещо повече – те се стремят и допринасят..
"Светът на Мария" е фондация, учредена в обществена полза през февруари 2012 г. в София от семейството на Мария – млада жена с интелектуално затруднение. Мисията на организацията е да подобри качеството на живот на хората с интелектуални затруднения и техните семейства, както и да подпомага личностната им реализация чрез осигуряване на достъп..
Днес в парк Аспарухово във Варна започва благотворителният рок фестивал Varna Rock Adventure, който ще продължи до 10 август. Събитието обединява известни български рок групи, които излизат на сцената с една обща мисия – да подкрепят лечението на деца с онкохематологични заболявания. Каузата на фестивала е насочена към събиране на средства в..
Какво следва за Украйна след срещата между специалния пратеник на САЩ за Близкия изток Стив Уитков и президента на Русия Владимир Путин в Москва? Защо..
"Аз избрах професията на геодезиста, защото има движение, а работата на бюро не ме привлича. Свързването със земята е нещо, което ми е присърце, сподели..
Снежана и Михаил Караянчеви живеят в с. Здравец край Варна и градината в двора на къщата им е истински предцивилизационен рай. В нея липсва само..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg