Общински комисии ще проверяват регистрациите за промяна на адрес за периода от 1 юли 2014 до 30 април 2015 година. Това решиха депутатите с приетите на второ четене промени в Закона за гражданската регистрация, които целят ограничаване на незаконните регистрации и изборния туризъм.
Промените в Закона за гражданската регистрация регламентират броя на хората, които могат да се регистрират по постоянен или настоящ адрес. Той не трябва да превишава двукратния брой на лицата, които обичайно обитават едно жилище, като само в отделни случаи се допуска трикратно превишаване. Не се допуска регистриране на настоящ или постоянен адрес в хотел, мотел или друго място за подслон за повече от 4 месеца, като целта е да се ограничи "изборният туризъм". В окончателните промени ще се регламентира начинът за дерегистрация на незаконно регистрирани на един адрес.
В дневния ред на Народното събрание са законопроектите за подземните богатства и промените в Закона за общинския дълг.
Журналистката и пътешественичка Веселина Филипова е събрала в книгата си "Ваканция за двама по Средиземноморието" 60 пътеписа и повече от 200 снимки,..
Наталия Стефанова от години се занимава с ръчното плетене на играчки. Тя самата от малка се научила, защото и майка и баба и са плели шапки, ленти за коса..
Радослав Бимбалов, писател, общественик и предприемач, направи равносметка за изминалата 2024 година в ефира на предаването "Нашият ден". Той разгледа..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg