Парламентарната група на Български демократичен център е пред разпад. Петима депутати са подписали заявление за напускане и е голяма вероятността да ги подадат в деловодството на парламента днес или най-късно утре. Това са Светлин Танчев, Борислав Иглев, Георги Ковачев, Румен Йончев и Явор Хайтов.
Заявленията са подписани с днешна дата. Спорът започна, след като Танчев поиска в името на парламентарната група да бъде допълнено името на новосформираната му коалиция "Народен съюз". Мотивът е нежеланието им да бъдат свързвани с името БДЦ, тъй като това е името и на партията на Ковачки, която се преименува от партия "Лидер" на "Български демократичен център". Ако петимата, подписали заявление, ги подадат, парламентарната група не само ще се разпадне, но и всеки ще загуби мястото си в комисии. Явор Хайтов ще загуби заместникпредседателското си място, а Светлин Танчев мястото на председател в комисията по еврофондовете:
Изчаквам някакъв диалог да се случи. Надявам се до обяд да се съберем и да вземем решение, то, ако го няма диалогът...
Всички заявления са у Светлин Танчев и той е оторизиран да ги внесе.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
След като подари на почитателите на класическата музика незабравимо лято, фестивал Allegra хвърля ръкавицата с провокативен формат и през зимата – The..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg