След търпеливо чакане и многобройни писма до различни институции, българите по света получиха добра новина. От години съществуват временни обществени съвети (ВОС) на нашите сънародници в чужбина. Желанието на хиляди българи бе да се проведе избор за консултативни обществени съвети към дипломатическите представителства. След като се получи подкрепа от вицепрезидента Маргарита Попова, от председателя на Държавната агенция за българите в чужбина Борис Вангелов и от Министерството на външните работи, Централната избирателна комисия даде своето становище изборите да се проведат заедно с националния референдум на 25 октомври 2015 г. На свое заседание ЦИК реши: „ Не възразява относно провеждането на пилотен проект от ВОС по избор на консултативни обществени съвети към дипломатическите представителства, извън помещенията на секционните избирателни комисии, като не се затруднява процесът на гласуване в националния референдум.“ Решението бе в отговор на писмо от ВОС в Чикаго.
Подробности в интервюто с говорителя на ЦИК Александър Андреев.
Роден в Берлин, но с български корени, Стефан Голдман е артист, добре познат на родната сцена. Диджей, продуцент, музикален изследовател и собственик..
Над 90 прояви са включени в предстоящото 56-о издание на Софийски музикални седмици. За първи път в родния ефир директорът на фестивала Момчил Георгиев..
В миналото издание на "Покана за пътуване" художничката Петя Илиева разказа за най-луксозния и най-бедняшкия от мароканските хамами, които е посетила, но..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg