Плащането на глобите за нарушения на пътя, чрез ПОС терминали ще доведе до промяна в поведението на шофьорите и ще е мярка срещу корупцията. Позицията е на Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи.
Статистиката казва, че след петото, шесто дребно нарушение, ако той не бъде санкциониран, човек е склонен да допуска по сериозни грешки. Точно въвеждането на бързото плащане - плащане без наличие на кешови пари, плащане през ПОС-терминали, спира това поведение. Защото ако пътуваш от София за Бургас и на пътя те спрат 3 пъти и ти вземат 300 лева от кредитната или дебитната карта, пристигаш на морето с едни 1 000 лева минус, следващият път, на връщане, наистина ще си помислиш как да шофираш и с каква скорост. Нещата опират до промяна в законодателството, което не позволява пътните патрулки, примерно, да бъдат оборудвани с ПОС терминали за плащане на момента.
Пътните полицаи вече разполагат с таблети и това дава възможност по всяко време да има информация за това дали на даден шофьор е наложена глоба и дали тя е платена.
Веднъж годишно концертната поредица "Аларма Пънк Джаз" на програма "Христо Ботев" прави концерт-подарък за публиката – при вход свобден , както в..
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg