По данни на българския референт за Бразилия в Министерството на външните работи, днес в далечната латиноамериканска страна живеят 3000 българи, но действителната цифра е доста по-голяма. По-голямата част от тях живее в щата Сао Пауло, разказа в интервю за „Радио България” Бен Попов, който живее в Бразилия от 16 години и е координатор на българската общност в Сао Пауло – най-големия град в южното полукълбо.
Дори далеч от родината, нашите сънародници поддържат българската традиция жива. На празничната им трапеза винаги има коледна и новогодишна пита или баница с късмети, която децата очакват с голямо нетърпение. Бен Попов изрази надежда, че през 2016 г. тежките проблеми, свързани с политическата и икономическата ситуация в Бразилия ще бъдат решени по положителен начин, което ще рефлектира както върху бразилците, така и върху българската общност там. Той пожела и на българите в родината по-успешна нова година.
На 19 декември в една от емблематичните сгради на Сао Пауло – Варанда Копан, се състоя коледното тържество на българското училище в Бразилия. Учениците изнесоха рецитал с коледни стихове на български поети. Коледното тържество на единственото в Южна Америка българско училище, което в началото на новата година ще навърши 7 години от своето основаване, завърши с дегустация на българска коледна баница, погача, баклава и родни кулинарни деликатеси. Това ни разказа Михаил Кръстанов, директор и основател на Българско училище в Сао Пауло към посолството на Република България в Бразилия. Целия репортаж чуйте в звуковия файл.
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg