Доверието в българските медии продължава да спада, сочи годишният доклад на фондациите "Конрад Аденауер“ и "Медийна демокрация“ за 2015-а година. Само един на всеки 8 българи смята, че медиите у нас са свободни. Данните са от социологическо проучване на агенция "Маркет Линкс“.
Най-предпочитаният източник на информация у нас сред българите продължава да е телевизията, следвана от онлайн медиите, вестниците и радиостанциите. Въпреки това, едва 12 процента вярват убедено в свободното отразяване на събитията. Според изпълнителния директор на фондация "Медийна демокрация" и университетски преподавател доцент Орлин Спасов възходът на езика на омразата е продължил и през последната година да властва в българските медии:
Бих искал да отбележа кои останаха основните проблеми, които бяха визирани от тези критики. Преди всичко продължаващият политически и икономически натиск върху български медии, автоцензурата, намесата на собствениците в редакционното съдържание, проблемите с изясняването на собствеността и редица други проблеми. Или казано с други думи, картината на състоянието на медиите в България през 2015-а година остана все така мрачна и може би дори по-мрачна от предишни години.
Според наблюдението на медийните експерти премиерът Бойко Борисов продължава да е най-споменаваната личност. Президентът Росен Плевнелиев е на второ място в тази класация. Позициите от три до пет си поделят Радан Кънев, Румяна Бъчварова и Христо Иванов.
Истории за семейните връзки, приятелството и утехата, която носи природата, побрани в стихове. Общо 59 на брой. Всяко едно от тях е нишка в гоблена на..
По традиция програмата за култура и образование на БНР излъчва директно Новогодишния концерт на Виенската филхармония – едно от най-популярните музикални..
В рубриката "Епизоди от живота" предлагаме идея за слушателите, които са решили да празнуват Нова година в уюта на дома, но все още не са избрали десерта..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg