С тържествена церемония в Силистра беше отбелязана 71-та годишнина от Дравската епопея - най-значимата операция на българската армия през Втората световна война и 112-ата годишнина от създаването на 31-ви Силистренски пехотен полк, наречен Железният.
Само около 30 са останалите живи ветерани от войната в Силистра и областта. Всички са на възраст над 90 години. Оцелелите от ада на войната се поклониха пред паметта на своите бойни другари пред паметника на Железния полк. 94-годишният Йордан Райков и 90-годишната Мита Павлова със спомени за войната:
Най-страшното е войната. Да не дава Господ да попадате във война, от лошо по-лошо.
Много се вълнувам в тези моменти. Вярвайте ми, много не ми се приказва, защото ме връщате много назад и това, което съм преживяла. Не пожелавам на вас да преживеете война. Дано никога не минете по нашия път!
В памет на загиналите войници беше отслужена заупокойна панихида, а паметникът на 31 силистренски полк, "Железния" , беше отрупан с венци и цветя.
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
Журналистката и пътешественичка Веселина Филипова е събрала в книгата си "Ваканция за двама по Средиземноморието" 60 пътеписа и повече от 200 снимки,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg