Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пламен Русев: Най-важното за успеха е да повярваш в него

Пламен Русев

Този възглед стои в основата на успеха на Пламен Русев, предприемач, инвеститор и председател на Webit Foudation, който беше специален гост в „Нашият ден” десетина дни преди старта на тазгодишното издание на Webit.Festival - ежегодният форум за технологии, иновации и инвестиции, който ще се проведе в София на 19 и 20 април. Събитията Webit се наложиха от създаването си през октомври 2009 година досега не само като едни от най-престижните и влиятелни форуми за дигитална икономика, но и като единица мярка за място на срещи от най-високо ниво на световни технологични, дигитални, маркетинг и медиа експерти.
А Webit Foudation пък вече трета година подкрепя развитието на предприемаческите екосистеми в регионите, където се провеждат глобалните събития - София, Истанбул, Дубай, Сингапур и Делхи.
Тазгодишното издание на фестивала в София ще бъде уникално - победителят на състезанието за предприемачи на Webit.Festival в София ще получи инвестиция от 200 000 евро и по този начин градът ни ще стане уникален с усилията си за подкрепа на предприемачеството, тъй като наградата е без аналог в Централна и Източна Европа!
Трима от най-успешните български технологични предприемачи и бизнесангели се присъединиха към мен и моята инвестиция, за да направим възможно българска екосистема да подкрепя и налага България като място за развитие на бизнес и инвестиции в стартиращи компании - споделя Пламен Русев. И още:

Успех е да съхраниш семейството и да продължиш традициите, да възпиташ деца ида ги научиш да бъдат хора, да запазиш приятелствата от детските си години и да градиш нови цял живот, да работиш и да създаваш, да даваш възможност на други хора да творят и създават, да преследваш и постигаш мечтите си и да не спираш да мечтаеш.

Още за успеха според Пламен Русев, за Webit.Festival и за това как София може да стане дигитална столица на Европа, чуйте в прикачения файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Антирелигиозната пропаганда чрез радиото

Антирелигиозната пропаганда на радиото в годините на тоталитаризма в България. Как радиото изпълнява повелите на БКП за антирелигиозна пропаганда чрез своя ефир. Духовно-нравствената просвета на БПЦ чрез радиото Ще научим както от документални записи, така и с помощта на актьорски изпълнения на текстове, запазени в Държавната агенция..

публикувано на 23.02.25 в 09:25

Антон Митов представя: Преди изборите в Германия

Ден преди изборния ден в Германия – независим, професионален и разбираем разговор между водещия на предаването Антон Митов и Радослав Диков – бивш журналист, работил дълги години в Немска редакция на БНР, настоящ фейлетонист. Кой кой е в изборната надпревара - левите, десните, центъра. Алтернатива ли е партията "Алтернатива за Германия"?..

публикувано на 22.02.25 в 13:57
Дарина Сарелска

Дарина Сарелска: В България темата вече е не за идеологически уклон, а за прислужнически

Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Дарина Сарелска , проф. по "Медии и комуникации" от Университета в Тенеси и преподавателка в Американския университет в Благоевград. "Това, че медиите пречат и..

публикувано на 22.02.25 в 09:00

Момина клисура – родното село на етнографа проф. Христо Вакарелски

Село Момина клисура се намира в община Белово. Разположено е на двата бряга на река Марица в прохода Момина клисура, в подножието на Рила и Средна гора, и в него живеят около 800 човека. Има различни предположения за името на селото, идентично с това на пролома. По време на османската власт имало шест стражеви кули, които охранявали прохода и..

публикувано на 22.02.25 в 08:15
Евгений Кънев

Евгений Кънев: Тръмп няма нужда от либерална и обединена Европа

Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев, икономист. "Имаме правителство на САЩ, което е съвсем различно от всичко, което сме виждали до момента. Дори и историческите аналогии с предходни периоди не са напълно адекватни, защото никога не се..

публикувано на 21.02.25 в 17:40