Всяка компания на територията на Eвропейския съюз (ЕС) с годишна печалба над 750 милиона евро трябва да разкрива данъчна информация за дейността си в 28-те страни-членки. Предложението е на Европейската комисия (ЕК) и то предвижда корпорации като Гугъл, ИКЕА, Амазон и други да публикуват данните на интернет сайтовете си за период от 5 години. Брюксел смята, че политиката на прозрачност ще намали укриването на данъци чрез сложни счетоводни схеми, които водят до загуби от 50-70 млрд. евро годишно за бюджетите на европейските държави. Предложението ще доведе до значителни промени, заяви в Страсбург еврокомисарят по финансовата стабилност Джонатан Хил:
Става дума за големи мултинационални компании извън Европа, които явно плащат дребни суми данъци в държави, където генерират огромни печалби.
Хил обеща в скоро време Комисията да предложи как точно да бъдат определени държавите, наричани "данъчни убежища“. Те ще бъдат подреждани по специални критерии в черен списък на офшорните зони, който ще е валиден за целия ЕС.
Обективно-аналитичен поглед към календарната 2024 г. в сферата "медицина и здравеопазване" отправихме заедно с д-р Стефан Константинов. Неговата ерудиция и..
В самия край на годината Едвин Сугарев отбеляза своята 70-годишнина с премиерата на новата си стихосбирка "Тезей в лабиринта". В Американския център на..
Краят на една година и началото на следващата обикновено е повод за припомняне на по-важното, случило се през нея, и очакванията за новата. Каква беше..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg